Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.23 11:19

„Twitter“ apskundė Rusijos teismui jai skirtą 40 eurų baudą

BNS 2019.08.23 11:19

Tarptautinio socialinio tinklo „Twitter“ atstovai Rusijos Aukščiausiajam Teismui apskundė Maskvos Tagankos rajono teismo skirtą simbolinio dydžio baudą už atsisakymą atskleisti informaciją apie tai, kur yra saugomi šio socialinio tinklo vartotojų iš Rusijos duomenys.

3 tūkst. rublių (40 eurų) bauda balandį skirta už Rusijos federalinio įstatymo dėl jos piliečių duomenų lokalizavimo reikalavimų nesilaikymą.

Rusijos federalinės ryšių, informacijos technologijų ir visuomenės informavimo priemonių tarnyba („Roskomnadzor“), kurios ieškinį pastarasis teismas patenkino, netrukus po to pranešė, jog „Twitter“ ir tokią pat baudą gavęs „Facebook“ šį reikalavimą privalo įvykdyti iki šių metų pabaigos, antraip jiems gresia „didesni nemalonumai“.

Pasak „Twitter“ teisininkų, į tokius Rusijos reguliuotojos paklausimus ir, juolab, tokio pobūdžio reikalavimus socialinio tinklo operatorė neprivalo atsakinėti ar jų vykdyti, nes nėra Rusijos rezidentė, neturi filialo ar nuolatinės atstovybės Rusijoje, todėl jai Rusijos įstatymai negali būti taikomi.

„Roskomnadzor“ ne kartą perspėjo „Facebook“ ir „Twitter“, kad jų veikla Rusijoje gali būti uždrausta, jei nebus laikomasi 2015 metų rugsėjį įsigaliojusio įstatymo, įpareigojančio socialinius tinklus saugoti Rusijos vartotojų asmeninius duomenis jų šalies teritorijoje.

2016-ųjų pabaigoje „Roskomnadzor“ nurodymu Rusijoje buvo užblokuotas šio įstatymo reikalavimų neįvykdęs „LinkedIn“ – savo populiarumu pasaulyje „Facebook“ ir „Twitter“ neprilygstantys į profesinę veiklą orientuotas socialinis tinklas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi