Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.23 10:42

Honkongiečiai sveikina Baltijos šalis: išgirskite, kaip kiniškai skamba legendinė „Bunda jau Baltija“

LRT.lt 2019.08.23 10:42

Penktadienį minint Baltijos kelio 30-ąsias metines, socialiniuose tinkluose ėmė plisti kiniška legendinės dainos „Bunda jau Baltija“ versija.

Dainos vaizdo klipe matyti ne tik Baltijos kelio vaizdai, bet ir istoriniai Baltijos kelio kadrai. Manoma, kad daina skirta pasveikinti šalis Baltijos kelio minėjimo proga. Tikėtina, kad ji skambės ir simboliniame penktadienį vyksiančiame „Honkongo kelyje“.

Originali daina – „Bunda jau Baltija!“ (latv. Atmostas Baltija, est. Ärgake, Baltimaad) – trikalbė daina, sukurta Latvijos kompozitoriaus Boris Rezņik. Daina skirta Baltijos keliui – didelei demonstracijai, vykusiai 1989 m. rugpjūčio 23 d., kuri buvo skirta Baltijos šalių Nepriklausomybei bei minint 50-ąsias Molotovo-Ribentropo pakto metines. Daina kartais vadinama Baltijos šalių himnu. Dainos tekstas lietuvių kalba buvo atliekamas Žilvino Bubelio, latvių kalba – Viktors Burakovs-Zemgals, estų – Tarmo Pihlap.

LRT.lt primena, kad penktadienį 20 val. Honkongo laiku (15 val. Lietuvos laiku) bus organizuojamas vadinamasis „Honkongo kelias“. Įkvėpti Baltijos kelio, penktadienį rankomis į gyvų žmonių grandinę susikibs Honkongo gyventojai.

Masinius protestus Honkonge išprotestavo priimtas ekstradicijos įstatymas, kuriuo įstatymui prasižengę žmonės gali būti išduoti į žemyninę Kiniją. Tačiau vėliau jie išaugo į milijonines demonstracijas, kuriose reikalaujama demokratijos, laisvės ir žmogaus teisių laikymosi.

Vienas akcijos organizatorių LRT RADIJUI sako, jog Honkongo gyventojams itin svarbus tarptautinis palaikymas, nes privalome stabdyti besikėsinančius į žmogaus teises, demokratiją ir įstatymo viršenybę visur.

Taikioje protesto akcijoje laukiama apie 50 tūkst. žmonių, kurie žada susijungti į 40 kilometrų grandinę, taip reikalaudami užtikrinti demokratiją ir žmogaus teises.

Palaikant šią idėją, 15 val. Vilniaus Katedros aikštėje, prie varpinės bokšto vyks solidarumo ir simbolinės paramos už laisvę kovojantiems Honkongo gyventojams akcija.

Akcijos metu tiesioginiu interneto ryšiu bus perduodami sveikinimai Honkonge lygiai tuo metu vykstančios akcijos dalyviams. Numatoma, kad akcijoje dalyvaus Lietuvos visuomenininkai, politikai, o taip pat Lietuvoje viešintys JAV Kongreso nariai bei Vokietijai atstovaujantys Europos Parlamento nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi