Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.23 09:52

Peržengtos ribos ar tik pokštas: priešais Macroną koją ant stalo užkėlęs Johnsonas išprovokavo ginčus

ELTA 2019.08.23 09:52

Naujojo Didžiosios Britanijos ministro pirmininko Boriso Johnsono pokštas – kojos užkėlimas ant kavos stalelio per fotosesiją su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Eliziejaus rūmuose – ketvirtadienį sukėlė audringus ginčus abipus Lamanšo.

Komentatoriai internete smerkia Jungtinės Karalystės Vyriausybės vadovo poelgį ir žarsto sąmojus, o abiejų šalių žiniasklaida mėgina paaiškinti pasaulį apskriejusios įsimintinos nuotraukos atsiradimo kontekstą.

Nuotraukoje B. Johnsonas sėdi krėsle priešais E. Macroną plačiai išskėtęs kojas ir viena iš jų remiasi į stalelį. Internete juokaujama ir piktinamasi: „Garsiosios britų manieros“, „Itone šito nemoko“, „Klounada“, „Jokios pagarbos“, „Kokia gėda“.

2012 metais pasirodžiusios nepalankios J. Johnsonui biografinės knygos „Tiesiog Borisas“ autorė Sonia Purnell savo tinklaraštyje parašė: „Šiurkštu ir verčia raudonuoti. Įsivaizduokite E. Macroną, užkėlusį koją ant stalo Bakingamo rūmuose“.

Pasitaiko ir komplimentų B. Johnsono adresu. Pasak kai kurių komentatorių, jis atrodo labai ramus ir atsipalaidavęs prieš įtemtas derybas „Brexito“ tema ir rodo Prancūzijos prezidentui, „kas čia svarbiausias“.

Vis dėlto, kaip atkreipė dėmesį Didžiosios Britanijos televizijos kanalas „Sky News“, fotosesijos įrašas piešia visai kitokį įvykių vaizdą. „Reuters“ agentūros kadruose matyti, kad E. Macronas šypsodamasis delnu pliaukši per stalelį, rodydamas B. Johnsonui, jog šis galėtų pasinaudoti juo kaip suoleliu kojoms. Jungtinės Karalystės premjeras, priimdamas siūlomą pokštą, pasisuka į fotografus ir trumpam užkelia koją ant stalelio krašto, o po to su šypsena ištaria „Atleiskite“ ir ranka padaro atsiprašomą gestą.

„Ne, B. Johnsonas neįžeidė Prancūzijos, užkėlęs koją ant stalo E. Macrono akivaizdoje“, – rašo savo tinklalapyje Paryžiaus laikraštis „Le Parisien“. – Internete greitai į viską reaguojama, kartais reaguojama pernelyg griežtai, taip atsitiko ir šįsyk“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi