Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.22 18:13

Nelaimė Lenkijoje: per smarkią audrą žuvo penki žmonės, per 100 sužeisti

atnaujinta 8.34
LRT.lt, BNS 2019.08.22 18:13

Tatrų kalnuose, per kuriuos eina Lenkijos ir Slovakijos siena, mažiausiai penki žmonės, įskaitant du vaikus, žuvo nuo žaibų smūgio, o dar per 100 žmonių buvo sužeisti, netikėtai užklupus smarkiai audrai su perkūnija, ketvirtadienį informavo pareigūnai.

Kaip pranešama, Lenkijos pusėje per staigią audrą Tatruose netoli Zakopanės žuvo du suaugusieji ir du vaikai. Tuo metu slovakų pareigūnai nurodė, kad jiems žinoma apie vieną šalies teritorijoje žuvusį žmogų.

Pranešama, kad žaibo iškrova smogė Tatrų kalnų papėdėje, pietinėje Lenkijos dalyje.

„Aplink Gievonto kalnų masyvą audros metu buvo susiburiavę keletas dešimčių žmonių, tuo metų čia trenkė žaibas, pasekmės skaudžios“, – Lenkijos naujienų kanalui „TVN24“ sakė gelbėjimo tarnybos viršininkas Janas Krzysztofas.

Patikslintais duomenimis, žaibas trenkė į didelį kryžių, prie kurio buriavosi žmonės. Kol kas nepranešama, ar tarp žuvusių ir nukentėjusių yra turistų.

Skelbiama, kad įvykio vietoje turėjo vykti tarptautinio kalnų folkloro festivalio koncertai.

Skelbiama, kad žmonės buvo pasirengę kopti į kalną, orai dieną buvo geri, audros ir prastų sąlygų nežadėjo, tačiau greitai pasikeitė ir tapo itin prastos.

Nepaisant šiuo metu prastų oro sąlygų, gelbėtojai išskirdo sraigtasparniu ieškoti incidento metu nukentėjusių žmonių.

Šaltiniai Lenkijos žiniasklaidai praneša, kad mažojoje Zakopanės ligoninėje nebėra vietos, sužeistieji gabenami į kitas gydymo įstaigas.

Į įvykio vietą skubiai vyksta ir ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis.

Lenkijos prezidentas Andžejus Duda socialinėje erdvėje reiškia užuojautą žuvusiųjų artimiesiems, taip pat teigia, kad gelbėtojai deda dideles pastangas kuo skubiau padėti sužeistiesiems.

„Baisi audra Tatrų kalnuose. Vietos gelbėtojai sako, kad kelis dešimtmečius šioje vietoje nebuvo tokių žaibų iškrovų. Pranešama apie daug sužeistų turistų, kurie tuo metu buvo kalnuose, kur šiuo metu vyksta didelė gelbėjimo operacija. Reiškiu užuojautą visiems nukentėjusiems nuo nelaimės“, – „Twitter“ tinkle rašo Lenkijos prezidentas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi