Pasaulyje

2019.08.22 14:40

Žiniasklaida: ES nenori grąžinti Rusijos į G-8, tai laiko silpnumo ženklu

BNS 2019.08.22 14:40

Europos Sąjungos nepalaiko JAV prezidento Donaldo Trumpo idėjos sugrąžinti Rusiją į galingųjų valstybių klubą ir atkurti „Didžiojo aštuoneto“ (G-7) formatą, praneša žiniasklaida, remdamasi aukšto rango Briuselio pareigūnu.

Pasak jo, šiuo metu ES nepritaria galimybei sugrąžinti Rusiją į G-8, nes aplinkybės, dėl kurių ji buvo iš jo pašalinta, iki šiol nepasikeitė.

Sprendimas pašalinti Rusiją iš labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių grupės buvo priimtas 2014 metais, kai Maskva aneksavo Ukrainai priklausantį Krymo pusiasalį.

Anksčiau šią savaitę JAV prezidentas Donaldas Trumpas paragino atkurti G-8 formatą, nes daugelis Didžiojo septyneto (G-7) svarstomų geopolitinių klausimų yra susiję su Rusija. Amerikos lyderis panašių pareiškimų yra išsakęs ir anksčiau.

ES pareigūnas nurodė, kad kvietimas Rusijai dabar sugrįžti į „aštuntuko grupę“ būtų „silpnumo išraiška“ ir „priešingų rezultatų atnešiantis sprendimas“.

Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas trečiadienį pareiškė, jog Maskvai reikės suteikti galimybę sugrįžti į Didįjį aštuonetą, kai bus išspręsta krizė Ukrainoje.

„Reikėtų kalbėti apie tai, kad galiausiai Rusija galėtų sugrįžti į G-8. Pirminė sąlyga tam – rasti sprendinį Ukrainai“, – kalbėjo E. Macronas.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas anksčiau ketvirtadienį irgi pareiškė, kad nemato galimybės sugrąžinti Rusiją į Didįjį aštuonetą, kol nėra išspręsta krizė Ukrainoje.