Pasaulyje

2019.08.22 13:04

Lenkijos premjeras: mums reikia naujos nuolatinės NATO bazės šalyje

ELTA2019.08.22 13:04

Varšuva pasisako už didesnį JAV karių kontingentą Lenkijoje, šaliai taip pat reikia naujos nuolatinės NATO bazės, vokiečių žiniasklaidos grupei „Funke“ sakė Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis.

Vis dėlto, teigė M. Morawieckis, JAV neturėtų silpninti savo kariuomenės pajėgumų kaimyninėje Vokietijoje.
„Tai nėra klausimas „arba-arba“. Mums reikalinga NATO bazė Ramšteine (Vokietijoje), mums taip pat reikia naujos nuolatinės NATO bazės Lenkijoje“, – kalbėjo M. Morawieckis.

Lenkijos premjeras taip pat sukritikavo Vokietiją, kuri esą nevykdo įsipareigojimų skirti 2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP) gynybos finansavimui.

„Nesakau, kad Vokietija yra išlaikytinė, bet jos indėlis neatitinka įsipareigojimų. Vokietija turi kuo skubiau didinti išlaidas gynybai“, – pareiškė M. Morawieckis.

Jis taip pat priminė, kad NATO šalys įsipareigojo padidinti kariuomenės finansavimą iki 2 proc. BVP. „Kiekvienas turi šio įsipareigojimo laikytis“, – tvirtino Lenkijos premjeras.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir JAV ambasadorius Vokietijoje Richardas Grenellis praeitą savaitę pagrasino išvesti dalį JAV karių iš Vokietijos arba perkelti juos į Lenkiją, nes Berlynas nesilaiko įsipareigojimų NATO.

Birželį Vašingtone JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Lenkijos vadovas Andrzejus Duda pasirašė susitarimą dėl didesnio JAV karių kontingento Lenkijoje. Pasak D. Trumpo, planuojama papildomai nusiųsti į Lenkiją tūkstantį amerikiečių kareivių. Jie čia esą gali būti permesti iš Vokietijos.

Daugiausia Jungtinių Valstijų karių Europoje yra dislokuota būtent Vokietijoje. Iš viso šalyje dislokuota 35 tūkst. karių, dar 17 tūkst. amerikiečių ir 12 tūkst. vokiečių civilių dirba JAV kariuomenei Vokietijoje. Be to, nuo amerikiečių kariuomenės buvimo šalyje priklauso dar dešimtys tūkstančių darbo vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt