Pasaulyje

2019.08.22 13:02

Iranas pristatė šalyje sukurtą priešraketinės gynybos sistemą

ELTA2019.08.22 13:02

Iranas ketvirtadienį pristatė šalyje sukurtą priešraketinės gynybos sistemą, vis augant įtampai tarp Irano ir JAV. Sistema pristatyta Nacionalinės gynybos industrijos dienos proga.

Iranas sukūrė gana plačią šalyje gaminamų ginklų industriją, nes valstybė jau ilgą laiką buvo suvaržyta įvairių tarptautinių sankcijų ir embargų, draudžiančių daugumos ginklų importą.

Anksčiau Irano pareigūnai yra minėję, kad „Bavar-373“ yra pirmoji šios Islamo Respublikos pagaminta ilgo nuotolio priešraketinės gynybos sistema. Teheranas „Bavar-373“ gaminti ėmė po to, kai Rusijos S-300 raketų sistemų pirkinys buvo suspenduotas 2010 metais dėl Iranui taikytų sankcijų.

„Bavar-373“ pristatymo ceremonijoje dalyvavęs prezidentas Hassanas Rouhanis pageidavo, kad ši ilgo nuotolio raketų sistema būtų prijungta prie viso Irano raketinės gynybos tinklo.

„Ilgo nuotolio raketinė sistema „Bavar-373“ puikiai tinka Irano geografijai – ji gali pasiekti objektus 200 km spinduliu, taigi sistema varžosi su Rusijos ir JAV sistemomis – S-300 ir „Patriot“, – rašė Irano naujienų agentūra IRNA.

Televizijos transliacijos metu H. Rouhanis komentavo, kad išradimas yra geresnis nei S-300 ir priartėja prie S-400 sistemų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt