Pasaulyje

2019.08.22 10:37

Iš JAV prezidento rinkimų kovos pasitraukė Vašingtono gubernatorius

ELTA2019.08.22 10:37

Vašingtono gubernatorius Jay'us Inslee trečiadienį pasitraukė iš demokratų partijos nominantų į JAV prezidentus sąrašo. Demokratų kandidatų skaičius po J. Inslee pareiškimo sumažėjo iki 22.

68 metų J. Inslee teigė supratęs, kad jis tikrai nėra partijos etalonas – gausiai palaikomas kandidatas, tad nusprendė pasitraukti. „Matau, kad niekada nebūsiu pagrindinis žaidėjas ir prezidentu netapsiu, tad šį vakarą pasitraukiu iš žaidimo“, – interviu MSNBC televizijos tinkle sakė J. Inslee.

Jam sunkiai sekėsi pakilti bent šiek tiek aukščiau – iš 23 demokratų kandidatų sąrašo apačios. Šį mėnesį tai jau antrasis iš varžybų pasitraukęs demokratų kandidatas – praėjusį ketvirtadienį kandidatūrą atšaukė Johnas Hickenlooperis.

J. Inslee apie dalyvavimą rinkimuose paskelbė kovą. Birželį jis išleido plačios apimties planą, kuriuo siekė JAV sugrąžinti pagrindinės kovotojos prieš klimato kaitą titulą.

Šis kandidatas klimato atšilimo problemą išsikėlė kaip pagrindinį prezidentinės kampanijos klausimą, taip pat žadėjo perkelti šimtus tūkstančių pabėgėlių iš klimato kaitos paveiktų teritorijų ir kelti apribojimus iškastinio kuro importui.