Pasaulyje

2019.08.22 09:57

Negavęs Vokietijos nuolaidų, Britanijos premjeras bandys dėl „Brexito“ perkalbėti Macroną

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.08.22 09:57

Po pirmojo oficialaus apsilankymo Berlyne naujasis Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas šiandien turėtų Paryžiuje susitikti su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu.

B. Johnsonas vis dar tikisi, kad dėl „Brexito“ su Jungtine Karalyste susitarusios Europos Sąjungos šalys sutiks išmesti iš sutarties sienos tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos klausimą, bet neatrodo, kad po B. Johnsono derybų su Vokietijos kanclere Angela Merkel kas nors pasikeitė.

Po trumpo trečiadienį vėlai vakare surengto oficialus vizito Berlyne Jungtinės Karaslystės premjeras tik konstatavo, kad tai buvo geriausias priėmimas jo gyvenime, bet apie kokius nors postūmius sprendžiant įstrigusį „Brexito“ klausimą neužsiminė.

B Johnsnonas pripažino faktą, kad dabartinė Britanijos politinė vadovybė tiesiog nesugeba, dėl įvairių priežasčių, patvirtinti jo pirmtakės premjerės Theresos May suderėtą „Brexito“ variantą. Ir ypač dėl tada jo paties suderintų Šiaurės Airijos politinio proceso ir bendros rinkos apsaugos dalykų.

„Negalime, negalime priimti dabartinių išstojimo susitarimo nuostatų, kurios arba padalys Jungtinę Karalystę, arba įkalins mus Europos Sąjungos teisinėje tvarkoje, dėl kurios Jungtinė Karalystė neturės jokio balso“, – sakė B. Johnsonas.

Savo ruožtu ilgametė Vokietjos konservatorių lyderė ir galingiausios Europos Sąjungos šalies vadovė priminė, kad „Brexitą“ inicijavę britų konstervatoriai turėjo tikrai daug laiko viską apgalvoti ir išspręsti, ir kandokai pridūrė, kad būtų malonu jei tai pavyktų padaryti per tas kelias dešimtis iki „Brexito“ likusių dienų.

Sunku pasakyti, kaip B. Johnsonui tai pavyks, nes Britanijos parlamentas vis dar atostogauja ir atšaukti jį iš vasaros atostogų norėtų nebent opoziciniai liberalai.

„Mes pirmiausiai norėtume, kad siūlymus ant stalo klotų Didžioji Britanija. Mūsų tikslas yra užtikrinti bendrosios rinkos vieningumą. Ir tai akivaizdu. Jei kas nors nori iš bendrosios rinkos išstoti, mūsų darbas užtikrinti, kad ji išliktų nedaloma“, – sakė A. Merkel.

Paryžiuje B. Johnsono, kaip kietojo, arba kitaip chaotiškojo „Brexito“ autoriaus laukia tikrai nelengvas pokalbis su prezidentu E. Macronu, kuris remia Europos integraciją. Beje, E. Macronas iš anksto pasakė, kad „Brexito“ susitarimo tikrai nesiruošia peržiūrėti.

Plačiau žiūrėkite nuo 2:29 min.

Žinios. Dėl skrydžių bendrovės „Ryanair“ pilotų streiko šiandieniniai skrydžiai iš Londono ir atgal gali neįvykti
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt