Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.22 08:22

Per susitikimą su Johnsonu Merkel vylėsi, kad pavyks išvengti chaotiško „Brexito“

BNS 2019.08.22 08:22

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, trečiadienį susitikusi su Jungtinės Karalystės premjeru Borisu Johnsonu , išreiškė viltį, kad Europos Sąjungai ir JK dar pavyks susitarti, kad būtų išvengta chaotiško „Brexito“ be sutarties.

A. Merkel sakė, kad galbūt per „30 dienų“ būtų įmanoma pasiekti susitarimą, jei būtų rastas sprendimas aštriai sienos su Airija problemai.

Britų premjeras griežtai nesutinka priimti vadinamosios apsidraudžiamosios priemonės (backstop), dėl kurios Briuselyje susitarė jo pirmtakė Theresa May, ir perspėjo, kad JK paliks Bendriją spalio 31-ąją, net jei dėl to kiltų ekonominis chaosas.

Apsidraudžiamoji priemonė turėtų užtikrinti, kad po JK išstojimo iš ES siena tarp Šiaurės Airijos ir Airijos Respublikos išliks atvira, kitu atveju ten vėl gali kilti įtampa tarp skirtingų religinių grupių.

Vis dėlto kritikai tikina, kad šis mechanizmas priverstų JK laikinai likti ES muitų sąjungoje.

B. Johnsonas dar kartą pakartojo savo poziciją, kad šis planas „turi didelių, didelių trūkumų tokiai suvereniai ir demokratinei šaliai kaip JK“, ir pridūrė, kad šios nuostatos „paprasčiausiai turi nelikti“.

A. Merkel savo ruožtu sakė, kad apsidraudžiamosios priemonės mechanizmas visuomet buvo „atsarginė pozicija“, skirta apsaugoti „bendrosios rinkos vientisumą“, kol Londonas ir likusios 27 ES narės tarsis dėl ateities santykių.

„Sakėme, kad tikriausiai rastume [sprendimą] per dvejus metus, bet galbūt galime padaryti tai per artimiausias 30 dienų, kodėl gi ne? Tada būtume vienu žingsniu arčiau teisingos krypties“, – kalbėjo A. Merkel.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi