Pasaulyje

2019.08.21 19:40

Danijos premjerę „supykdė ir nustebino“ Trumpo vizito atšaukimas

Darius Mikutavičius, ELTA2019.08.21 19:40

Danijos ministrė pirmininkė Mette Frederiksen trečiadienį pareiškė, kad „supyko ir nustebo“ dėl Amerikos prezidento Donaldo Trumpo sprendimu atidėti savo vizitą į šią Skandinavijos šalį, kai jos vyriausybė atsisakė parduoti Grenlandiją Jungtinėms Valstijoms, tačiau patikino, kad šalių ryšiai išlieka tvirti.

„Esu supykusi ir nustebusi, kad JAV prezidentas atšaukė valstybinį vizitą“, – sakė M. Frederiksen žurnalistams.

„Danijos ir JAV neištiko krizė, JAV yra viena artimiausių mūsų sąjungininkių“, – pridūrė ji.

Pasak premjerės, kvietimas JAV lyderiui apsilankyti šioje Skandinavijos šalyje „lieka galioti“.

Antradienį D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė: „Remdamasis premjerės Mette Frederiksen komentarais, kad ji nebūtų susidomėjusi aptarti Grenlandijos pirkimo, atidėsiu mūsų po dviejų savaičių planuotą susitikimą vėlesniam laikui.“

Praėjusią savaitę JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“ pranešė, kad D. Trumpas yra išreiškęs susidomėjimą Grenlandija ir savo patarėjų klausęs, ar Jungtinėms Valstijoms būtų įmanoma ją įsigyti.

D. Trumpą, buvusį nekilnojamojo turto magnatą, domina ledynų dengiamos salos gamtiniai ištekliai ir geopolitinė svarba, rašė leidinys.

Danijoje šis pasiūlymas sukėlė pasipiktinimą ir juoką.

Grenlandijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė, kad sala yra pasirengusi aptarti verslo galimybes, bet pabrėžė, kad teritorija nėra parduodama. M. Frederiksen šią idėją pavadino „absurdiška“.

D. Trumpas savo ruožtu trečiadienį vėl pakomentavo danų premjerės „bjaurų“ pasisakymą.

Jis žurnalistams sakė, kad įsižeidė dėl M. Frederiksen pareiškimo, esą siūlymas parduoti Grenlandiją Amerikai yra „absurdiškas“.

„Tai nebuvo malonus būdas. Ji būtų galėjusi tiesiog pasakyti „ne, mes nelinkę to daryti“, – kalbėjo prezidentas. – Ji kalbasi ne su manimi, o su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis.“

D. Trumpo vizitas Danijoje buvo numatytas rugsėjo 2 ir 3 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt