Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.21 17:16

Gran Kanarijoje nuslopus gaisrui visi evakuoti gyventojai gali grįžti namo

BNS 2019.08.21 17:16

Ispanijos kurortinės Gran Kanarijos salos gyventojai, kurie buvo evakuoti dėl salą apėmusio didelio miškų gaisro, trečiadienį turėtų sugrįžti į savo namus, pranešė regiono vadovas. 

Iki 50 metrų aukštį siekiančios liepsnos labai apsunkino ugniagesių darbą. Gaisras nuo šeštadienio niokojo į šiaurės rytus nuo Afrikos esančios vulkaninės salos vakarinius šlaitus ir privertė iš kelių salos gyvenviečių evakuoti maždaug 10 tūkst. žmonių.

Tačiau po savaitgalio nusilpus vėjui gaisras ėmė blėsti.

Ispanija liepsnoja: nors degančius Gran Kanarijos miškus gesina ir aviacija, suvaldyti gaisrą gali pavykti tik po kelių dienų

„Visi evakuoti žmonės veikiausiai šiandien galės sugrįžti namo“, – žurnalistams pranešė Kanarų salų prezidentas Angelis Victoras Torresas.

Antradienio vakarą daliai vietos gyventojų jau buvo leista sugrįžti į jų namus, ugniagesiams numalšinus galingas liepsnas, nors jos dar nėra visiškai sutramdytos.

A. V. Torresas perspėjo, kad gaisras „truks dar kelias dienas, ir bus vietų, kur vis dar kils dūmai“, todėl išliks pavojus, kad ugnis įsiplieks iš naujo.

Iš turistų pamėgto kurorto – į pragarą Žemėje: Gran Kanariją siaubia miškų gaisrai

Gaisro, kuris vienu metu kėlė grėsmę didele biologine įvairove pasižymintiems draustiniams, priežastys kol kas nežinomos. Gelbėtojai kol kas negali pasiekti vietovės, kur jis prasidėjo.

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas ketvirtadienį vyksta į Gran Kanariją, kur vos per dvi savaites kilo trys gaisrai, pranešė gynybos ministrė Margarita Robles.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi