Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.21 17:03

Lenkijos teisėjai ragina pradėti tyrimą: atsistatydino neapykantos kampanijos organizavimu kaltinamas viceministras

BNS 2019.08.21 17:03

Lenkijos teisėjai trečiadienį paragino parlamentą atlikti tyrimą dėl neapykantos kampanijos internete, nukreiptos prieš kai kuriuos iš jų ir galimai skatintos vieno teisingumo ministro pavaduotojo, kuris dėl šių įtarimų atsistatydino.

Nepriklausomos teisėjų asociacijos „Iustitia“ nariai taip pat pareikalavo, kad teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro atsistatydintų dėl skandalo, kilusio dėl naujienų portalo onet.pl paskelbtos kompromituojančios informacijos. Z. Ziobro taip pat eina generalinio prokuroro pareigas, o šis faktas, teisėjų nuomone, reiškia, kad jis negali priimti nešališkų sprendimų dėl tyrimo, pradėto Varšuvos prokuratūros dėl neapykantos kampanijos.

Teisėjai pareiškė esantys „priblokšti ir nuliūdę“ dėl pranešimo, kad Teisingumo ministerijos pareigūnas koordinavo prieš juos nukreiptą juodinimo kampaniją.

„Norėtume, kad šis reikalas būtų nuodugniai ištirtas, o visi kaltininkai – patraukti atsakomybėn“, – nurodė teisėjai.

Remiantis onet.pl pranešimu, teisingumo viceministras Lukszas Piebiakas ragino vieną interneto vartotoją, įvardytą kaip Emilia, apjuodinti kai kuriuos teisėjus, kritikavusius Lenkijos dešiniųjų nacionalistų vyriausybę. Pranešama, kad jis pateikė Emiliai teisėjų asmeninių duomenų ir adresų, tokiu būdu pažeisdamas šalyje galiojančius privatumo įstatymus.

L. Piebiakas, kuris pats yra teisėjas, antradienį atsistatydino, bet pareiškė ketinąs kreiptis į teismą dėl jį esą šmeižiančios onet.pl publikacijos.

Šis incidentas yra itin nepatogus įvykis valdančiajai partijai „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), stumiančiai kontroversišką Lenkijos teismų reformas, ES lyderių teigimu, keliančių pavojų šalies teismų nepriklausomumui. Briuselis šiemet pradėjo drausminę procedūrą prieš Varšuvą dėl numanomo teisinės valstybės principų pažeidimo.

Vėliausias skandalas įsiplieskė Lenkijai ruošiantis spalio 13 dieną vyksiantiems parlamento rinkimams, per kuriuos valdantieji tikisi sutvirtinti savo daugumą parlamente.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi