Naujienų srautas

Pasaulyje2013.01.25 12:43

JAV panaikino draudimą moterims dalyvauti mūšiuose

ELTA 2013.01.25 12:43

JAV gynybos sekretorius Leonas Panetta panaikino kariuomenės draudimą moterims dalyvauti mūšiuose, skelbia BBC.  

JAV gynybos sekretorius Leonas Panetta panaikino kariuomenės draudimą moterims dalyvauti mūšiuose, skelbia BBC.

Ketvirtadienį paskelbtas sprendimas panaikina 1994 metais priimtą taisyklę, kad moterų negalima skirti į nedidelius sausumos karinius dalinius. Panaikinus draudimą moterims atsivers daugiau nei 230 tūkst. galimybių užimti įvairias karines pozicijas, taip pat tarnauti elitiniuose komandosų būriuose.
 
Iki 2016 metų kariuomenė dar galės tartis dėl konkrečių karinių postų, kurie, jų nuomone, turėtų ir toliau būti neleidžiami moterims.
 
Prezidentas Baracksd Obama visiškai remia šią iniciatyvą, teigė jo atstovas.
 
Per ceremoniją Pentagone, skirtą pilietinių teisių aktyvisto Martino Lutherio Kingo atminimui, iš gynybos sekretoriaus posto pasitraukiantis L. Paneta teigė, kad kiekvienas JAV kariuomenės narys turi turėti progą „įgyvendinti kiekvieną karinės tarnybos galimybę, kuriai jie yra paruošti ir apmokyti“.
 
Baltuosiuose rūmuose ketvirtadienį prezidento administracijos atstovas spaudai Jay`us Carney sakė, kad B. Obama „labai patenkintas“ dėl naujosios politikos, ir pažymėjo, kad pasiūlymą pateikė kariuomenės vadai, o ne politikai.
 
Kariuomenės vadų bus prašoma L. Panettai iki gegužės 15 dienos pateikti pranešimą apie pirminius naujosios politikos įgyvendinimo planus.
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi