Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.21 14:30

Britanijos premjero Johnsono širdies draugei uždrausta įvažiuoti į JAV: kalta praeities kelionė

LRT.lt 2019.08.21 14:30

Naujojo Didžiosios Britanijos premjero Boriso Johnsono širdies draugei Carrie Symonds buvo uždrausta įvažiuoti į JAV. Šis draudimas gali tapti pažeminimu B. Johnsonui, kuris savaitgalį susitiks su JAV prezidentu Donaldu Trumpu Didžiojo septyneto (G-7) susitikime, rašo „The Independent“.

Moteris vizitas JAV buvo susijęs su jos vykdoma aplinkosaugine veikla. Draudimas greičiausiai susijęs su moters vizitu į Somalilendą Afrikoje.

Čia ji viešėjo su bičiule Nimco Ali, kuri agituoja prieš moterų lytinių organų žalojimą. Vizito metu moterys susitiko su apsiskelbusiu Somalilendo prezidentu Muse Bihi Abdi ir patarė moterų teisių padėtį bei vandenynų užterštumą, rašo „MSN“.

JAV nepripažįsta Somalilendo nepriklausomybės ir laiko regioną Somalio valstybės dalimi, nors Britanija palaiko diplomatinius santykius su nuo Somalio 1991-aisiais atskilusiu regionu.

Vykstant į JAV britai turi užpildyti elektroninę paraišką, kurioje prašoma nurodyti ar buvo lankytasi Somalyje po 2011 metų.

Kai buvo pranešta apie draudimą atvykti į JAV, N. Ali tviteryje rašė, jog „Somalilendas yra geriausia slapta Afrikos vieta, mano gimtinė, ir jis nuostabus“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi