Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.21 13:21

Sakartvelas nustebęs: prezidentė patarėju saugumo klausimais skyrė KGB karininką

LRT.lt 2019.08.21 13:21

2018 metais išrinkta Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili patarėju nacionalinio saugumo ir gynybos klausimais paskyrė Dmitrijų Ležavą, kuris yra buvęs KGB karininkas, praneša „Radio Svoboda“.

Apie šį kontraversišką sprendimą Sakartvelo gyventojai sužinojo atsitiktinai, vykstant prezidentės administracijos ir valdančiosios „Sakartvelo svajonės“ partijos parlamentarų susitikimui. D. Ležava buvo aktyvus šios partijos narys, partija rėmė S. Zurabišvili 2018 m. rudeny vykusiuose šalies prezidento rinkimuose. Partija buvo kaltinama balsų pirkimu, ryšiais su nusikalstamu pasauliu.

Saugumo ekspertai nurodo, jog D. Ležava buvo KGB karininku nuo 1983 m., kai Sovietų Sąjungos vadovu buvo ligtol KGB vadovavęs Jurijus Andropovas, iki pat Sovietų Sąjungos griūties, praneša „Radio Svoboda“.

Civilinės gynybos ir saugumo tarybos narys Teonas Okubardija išreiškė nuostabą dėl tokio Sakartvelo vadovės pasirinkimo. Anot jo, šalyje tikrai netrūksta saugumo ekspertų, kurie nedalyvavo KGB veikloje.

Opocizinės „Vieningo nacionalinio judėjimo“ partijos lyderis ir buvęs Sakartvelo prezidentad Michailas Saakašvilis pasmerkė tokį prezidentės S. Zurabišvili sprendimą pridurdamas, jog „buvusių KGB agentų nebūna“, rašo „Radio Svoboda“.

Rinkimų kampanijos metu ši buvusi diplomatė buvo vadinama prorusiška kandidate. Ji kritikavo buvusį prezidentą M. Saakašvilį neva pradėjus karą su Rusija 2008 metais. Analitikų nuomone, tokie teiginiai buvo palankūs Kremliui.

Prisaikdinta prezidente 2018 m. pabaigoje S. Zurabišvili žadėjo vesti Sakartvelą vakarietiška kryptimi ir siekti, kad šalis įstotų į Europos Sąjungą ir NATO, tačiau kartu žadėjo ieškoti santykių su Vakarais ir Rusija balanso.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi