Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.21 11:54

Kinija sulaikė britų konsulato Honkonge darbuotoją

BNS 2019.08.21 11:54

Kinijos pareigūnai sulaikė Jungtinės Karalystės konsulato Honkonge darbuotoją, trečiadienį patvirtino Pekinas.

„Jūsų paminėtas asmuo sulaikytas administracine tvarka 15 parų Šendženo policijos dėl viešojo saugumo taisyklių pažeidimo“, – sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Gengas Shuangas.

JK Užsienio reikalų ministerija išvakarėse pareiškė esanti „labai sunerimusi“ dėl pranešimų, kad jos konsulato Honkonge darbuotojas buvo sulaikytas žemyninės Kinijos pareigūnų, kai ketino sugrįžti į šį pusiau autonominį miestą.

Honkongo naujienų portalas „HK01“ pranešė, kad konsulato darbuotojas rugpjūčio 8-ąją vienai dienai išvyko į Šendženo miestą Guangdongo provincijoje dalyvauti verslo susitikime, tačiau nesugrįžo. Šendženas yra maždaug valanda kelio nuo Honkongo.

Incidentas įvyko Honkongą krečiant rimčiausiai pastarųjų dešimtmečių politinei krizei.

Mieste jau daugiau nei du mėnesius vyksta demokratijos aktyvistų protestai, per kuriuos kartais prasiveržia smurtas.

Komunistinė Kinija vis aiškiau rodo nepasitenkinimą protestais, kuriuos laiko tiesioginiu iššūkiu savo valdžiai.

Pekinas įspėjo JK – buvusią kolonijinę Honkongo valdytoją – nesikišti į protestus. Kiniją, regis, suerzino Britanijos vieši priekaištai dėl beprecedenčių demonstracijų Honkonge, nukreiptų prieš Pekino valdžią.

Pagal 1997-aisiais pasirašytą Honkongo perdavimo Kinijai susitarimą miestui buvo suteikta teisių ir laisvių, kurios negalioja žemyninėje Kinijoje, įskaitant nepriklausomą teismų sistemą ir žodžio laisvę. Protestuotojai tvirtina, kad šios teisės yra vis labiau varžomos, nuolat didėjant Pekino centrinės valdžios kišimuisi.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi