Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.21 10:47

Po ant žemės žmonos numestos ukrainietiškos sutiktuvių duonos – Izraelio premjero atsiprašymas

LRT.lt 2019.08.21 10:47

Pirmadienį įvykęs Volodymyro Zelenskio ir Benjamino Netanyahu susitikimas ženklino pirmą Izraelio premjero vizitą Ukrainoje po 20 metų pertraukos, tačiau jis kiek apkarto B. Netanyahu vos nusileidus iš lėktuvo. Pirmąją Izraelio porą ukrainiečiai pasitiko tradicine slavų svetingumo išraiška – su duona. Tačiau premjero sutuoktinė, vos paėmusi duonos gabalėlį rankas, jį netrukus išmetė. B. Netanyahu vėliau teko už tai atsiprašyti.

Su ukrainietiškomis tradicijomis geriau pažįstamas B. Netanyahu, kaip matyti vaizdo įraše, atsilaužia duonos ir jos atsikanda, po to kitą gabalėlį perduoda sutuoktinei. Ji duoną numeta ant žemės.

Sarai Netanyahu etiketas negalioja: ukrainietišką sutiktuvių duoną nusviedė ant žemės

Vėliau kreipęsis į ukrainiečius atskiru vaizdo įrašu B. Netanyahu akcentavo tai, kad S. Netanyahu nenorėjo parodyti nepagarbos, mat atvyko vilkėdama Ukrainos vėliavos spalvų kostiumėlį – geltonai mėlyną.

„Aš esu istoriniame vizite Ukrainoje, bet abejoju, ar gautų jis tiek žiniasklaidos dėmesio, jeigu ne „incidentas su duona“. Paklausykite, ką apie tai pasakė Ukrainos prezidento administracijos vadovas: Aišku, kad ponia Netanyahu neketino parodyti nepagarbos Ukrainai. Tai visiška nesąmonė“, – sakė Izraelio premjeras.

Bet nesklandumai, pasak Izraelio žiniasklaidos, šioje kelionėje prasidėjo dar prieš nusileidžiant Ukrainoje.

Pasak „Channel 12“, S. Netanyahu dar Tel Avive įsiutino tai, kad skrydžio kapitonas nepaminėjo jos vardo pasveikinimo žinutėje keleiviams. Šalies pirmoji ponia, pasak Izraelio žiniasklaidos, reikalavo leidimo įeiti į pilotų kabiną, bet buvo sulaikyta savo pačios asmens sargybinių. Po kurio laiko Izraelio oro linijų „El Al“ lėktuvo kapitonas pakartojo sveikinimą, paminėdamas ir S. Netanyahu.

Pasak ministro pirmininko spaudos tarnybos, žiniasklaidoje pasirodžiusi informacija yra „iškraipyta ir tendencinga“ ir pridūrė, kad „įvyko nesusipratimas, kuris netrukus buvo išspręstas“, cituoja „Times of Israel“.

Izraelio premjeras tapo pirmuoju užsienio lyderiu, apsilankiusiu Ukrainoje po prezidento rinkimų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi