Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.21 08:27

Trumpas palankiai įvertino Macrono siūlymą kitąmet pakviesti Rusiją į G-7 susitikimą

BNS 2019.08.21 08:27

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir Prancūzijos vadovas Emmanuelis Macronas per pokalbį telefonu aptarė galimybę pakviesti Rusiją dalyvauti kitame Didžiojo septyneto (G-7) viršūnių susitikime 2020 metais, socialiniame tinkle „Twitter“ antradienį pranešė televizijos CNN žurnalistė Kylie Atwood.

„Per pokalbį planuota aptarti šeštadienį prasidėsiančius G-7 susitikimus Prancūzijoje. Anot mano šaltinio, būtent E. Macronas pasiūlė pakviesti Rusiją į susitikimą ateinančiais metais, ir D. Trumpas sutiko“, – rašė K. Atwood.

Pasak žurnalistės šaltinio D. Trumpo administracijoje, manoma, kad Amerikos prezidentas klausimą dėl Rusijos vadovo Vladimiro Putino pakvietimo iškels per G-7 susitikimą.

Kiek anksčiau D. Trumpas yra sakęs, jog reikėtų atkurti Didžiojo aštuoneto (G-8) formatą, nes daugelis klausimų yra susiję su Rusija.

„Yra tikslingiau turėti ten Rusiją. Turėtų būti G-8 formatas, nes daugelis dalykų, apie kuriuos mes kalbame, susiję su Rusija“, – sakė D. Trumpas.

Rusija buvo pašalinta iš šio galingųjų valstybių klubo, iki tol veikusio G-8 formatu, dėl 2014 metais įvykdytos Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos.

Tačiau D. Trumpas sakė, kad Rusija buvo pašalinta, nes V. Putinas „pergudravo“ jo pirmtaką Baracką Obamą.

„Manau, kadangi V. Putinas jį pergudravo, B. Obama pamanė, jog negerai, kad Rusija ten yra. Taigi, jis norėjo, kad Rusija būtų išmesta“, – kalbėjo Amerikos lyderis.

„Iš tiesų manau, kad vėl galėtų būti G-8. Jei kas nors imtųsi tokios iniciatyvos, žiūrėčiau į tai labai palankiai“, – sakė jis.

Ateinančiais metais G-7 susitikimas turėtų vykti Jungtinėse Valstijose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi