Pasaulyje

2019.08.20 15:18

Liudijimai: Kinijos „perauklėjimo“ stovyklose laikomos moterys yra sterilizuojamos

LRT.lt2019.08.20 15:18

Uigūrų etninei grupei priklausančios moterys, kurios su kitais Kinijos musulmonais yra laikomos vadinamose „perauklėjimo“ stovyklose, yra per prievartą sterilizuojamos, kad negalėtų susilaukti vaikų, rašo „The Independent“.

Leidiniui apie šią Kinijos valdžios praktiką papasakojo tai išgyvenusios moterys.

„Jie mums laikas nuo laiko suleisdavo injekcijas. Turėjome iškišti savo rankas per nedidelį langelį duryse. Netrukus supratome, kad po injekcijų dingo mūsų mėnesinės“, – „France24“ portalui sakė Gulbahar Jalilova.

Ji teigia, kad šiose „perauklėjimo“ stovyklose mažesnėse nei 20 kvadratinių metrų celėse yra laikoma 50 žmonių.

„Atrodė, kad mes jiems tesame mėsos gabalai“, – teigė moteris.

Panašius liudijimus anksčiau „Amnesty International“ nevyriausybinei organizacijai pateikė 30-metė Mehrigul Tursun. Gavusi prieglobstį JAV, moteris pasakojo, jog kai buvo laikoma stovykloje, jai buvo duodama nežinomų preparatų.

Amerikiečių medikai nustatė, kad moteris buvo sterilizuota, praneša „The Independent“.

Jungtinių Tautų stebėtojų duomenimis, Kinijos „perauklėjimo“ stovyklose yra laikoma apie 1 mln. uigūrų, kazachų ir kitų etninių mažumų atstovų. Tyrėjai teigia, jog tai primena karo laikų koncentracijos stovyklas, kurios vykdo „sistemingą socialinės inžinerijos ir kultūrinio genocido politiką“ rašo „The Independent“.

Anksčiau buvo pasirodę liudijimai, kur stovyklose laikyti asmenys sakė patyrę smurtą, elektros šoką, jiems buvo liepiama nusižengiant musulmonų tikėjimui valgyti kiaulieną, gerti vyną, lankyti politinės reedukacijos užsiėmimus, dainuoti politines dainas.

Kinijos valdžia tokius kaltinimus ir pareiškimus neigia, o stovyklas vadina „internatinėmis mokyklomis“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt