Pasaulyje

2019.08.20 15:00

Sardinijos policija sulaikė turistų porą: už „suvenyro“ gabenimą gresia kalėjime praleisti 6 metus

LRT.lt2019.08.20 15:00

Prancūzų porai gresia 6 metus praleisti už grotų Italijos kalėjime, nes policijos pareigūnai jų automobilyje Sardinijoje rado 40 kilogramų paplūdimio smėlio, praneša „BBC“.

Pora sakė, kad smėlį šėsi parsigabenti namo kaip „suvenyrą“. 2017 m. buvo priimtas įstatymas, kuris uždraudė prekybą smėliu, akmenukais ir kriauklėmis. Už šiuos nusižengimus paprastai taikoma bauda iki 3 tūkst. eurų.

Policija smėlį iš Sardinijos Kijos (Chia) paplūdimio aptiko poros automobilyje supiltą į 14 plastikinių butelių. Pora ruošėsi važiuoti į keltą, kuris juos būtų nugabenęs tiesiai į Tulūzą Prancūzijoje.

Žymusis baltas Sardinijos paplūdimių smėlis yra laikomas visuomenės turtu, todėl griežtai draudžiama jį išgabenti. Prancūzų porai už viešo turto vagystę gresia bausmė nuo 1 iki 6 metų praleisti Italijos kalėjime, rašo „BBC“.

Sardinijos pareigūnai yra susirūpinę žymiųjų salos paplūdimių nykimu. Smėlio čia mažėja tiek dėl natūralios erozijos, tiek ir dėl „suvenyrais“ apsirūpinančių turistų. Kaip rašo BBC, dažnai buteliai su Sardinijos paplūdimių smėliu yra pardavinėjami aukcionuose internete.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt