Pasaulyje

2019.08.20 14:19

Izraelis ragina Ukrainą perkelti ambasadą į Jeruzalę

ELTA2019.08.20 14:19

Izraelis siekia, kad Ukrainos valdžia priimtų sprendimą perkelti Ukrainos diplomatinę atstovybę žydų valstybėje iš Tel Avivo į Jeruzalę. Tai antradienį interviu Izraelio valstybiniam radijui „Kan“ pareiškė šalies Jeruzalės reikalų, aplinkos apsaugos ir kultūros paveldo ministras Zeevas Elkinas.

„Mes užsibrėžėme tikslą paskatinti naująją Ukrainos vadovybę pasekti nedaugelio valstybių, pradedančių savo ambasadų perkėlimo į Jeruzalę procesą, pavyzdžiu“, – sakė jis.

Z. Elkinas lydį Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu, kuris lankosi Kijeve su vizitu.

Anot ministro, Izraelis supranta, kad ukrainiečiai „negalės tiesiog perkelti ambasadą į Jeruzalę“, kaip tai padarė Vašingtonas 2018 metų gegužės 14 d., vykdydamas JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimą. Izraelis tikisi, kad Kijevas žengs Vengrijos ir Čekijos keliu – šios šalys jau atidarė Jeruzalėje kultūros centrus ir prekybos atstovybes.

„Šiandien tai – daugiausia, ko galima tikėtis Ukrainos diplomatinės misijos perkėlimo klausimu, turint omenyje ES šalių, konkrečiai – Vokietijos ir Prancūzijos, poziciją“, – pridūrė Z. Elkinas.

Jeruzalės statusas - viena opiausių palestiniečių ir izraeliečių konflikto problemų. Izraeliečiai užėmė rytinę miesto dalį per 1967 metų karą. Jie tvirtina, kad Jeruzalė yra „vienintelė ir nedaloma“ Izraelio sostinė. Savo ruožtu palestiniečiai nori padaryti rytinę miesto dalį savo valstybės sostine.

Iki šiol tik JAV ir Gvatemala perkėlė savo ambasadas iš Tel Avivo į Jeruzalę. Amerikos diplomatinės misijos atidarymas mieste praėjusių metų gegužę sukėlė masinius palestiniečių protestus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt