Pasaulyje

2019.08.20 13:33

Honkonge sulaikytas peiliu žmonęs puolęs vyras, vadovė ragina siekti dialogo

ELTA2019.08.20 13:33

Honkongo pareigūnai antradienį sulaikė 50 metų vyrą, kuris, kaip įtariama, su peiliu užpuolė tris žmones. Tai per spaudos konferenciją pranešė policijos spaudos tarnybos atstovas superintendantas Johnas Tse.

Incidentas įvyko naktį į antradienį viename iš Honkongo miegamųjų rajonų ant pėsčiųjų tilto, kurį prodemokratiški aktyvistai apklijavo įvairiaspalviais lapeliais su protesto užrašais. Pasak mačiusiųjų, vyras su peiliu mėsai doroti užpuolė tris žmones, kilus politiniam kivirčui.

Policija atvyko į incidento vietą po 4 minučių, bet užpuolikas jau buvo pasprukęs. Pasak J. Tse, spėjamas nusikaltėlis buvo sučiuptas dieną pasienio kontrolės punkte tarp Honkongo ir žemyninės Kinijos.

Tarp nukentėjusiųjų – leidinio „Hong Kong Economic Journal“ 26 metų žurnalistė. Ji buvo sužeista į kaklą ir nugarą, jos būklė kritinė. Taip pat nukentėjo 35 metų moteris, jos būklę medikai apibūdina kaip stabilią. Nesunkiai sužeistas 24 metų vyras jau išrašytas iš ligoninės.

Pastaraisiais mėnesiais įvairiuose miesto rajonuose atsirado vadinamųjų Lennono sienų su lipdukais ir lapeliais demokratijai remti. Prie jų jau ne kartą kilo konfliktų tarp prodemokratiškų aktyvistų ir jų priešininkų.

Vadovė nori dialogo

Honkongo vadovė Carrie Lam antradienį išreiškė norą siekti dialogo, protestuotojams ir toliau mitinguojant prieš jos vyriausybę ir Kinijos įtaką pusiau autonominį statusą turinčiame Honkongo mieste.

„Nedelsiant steigsime platformą dialogui su žmonėmis iš įvairių veiklos sričių. Tai norime įgyvendinti nuoširdžiai ir nuolankiai“, – teigė C. Lam. Honkongo vadovė sakė, kad vyriausybė „nori kuo greičiau pradėti kalbėtis su bendruomene“. Ji taip pat pažadėjo surengti faktais paremtą tyrimą, kuriuo bus įvertinti nusiskundimai dėl policijos pareigūnų pasitelkto ir prieš protestuotojus panaudoto smurto.

Nuo to laiko, kai birželio 9 dieną mieste prasidėjo masiniai protestai prieš ekstradicijos įstatymą, demonstrantai neretai susiremdavo su policija, o jų naudotas riaušių malšinimo priemones protestuotojų šalininkai vadino akivaizdžia smurto išraiška.

Už tyrimą esą bus atsakinga skundų dėl policijos veiklos taryba – ne specialiai suformuota nepriklausoma komisija, kaip reikalavo protestuotojai.

Šį savaitgalį taikiai miesto gatvėmis žygiavo daugiau nei milijonas žmonių. Kitaip nei per kitus protestus, šį savaitgalį nebuvo jokių didelių incidentų, o protestuotojai nestatė barikadų. Policija taip pat nepanaudojo ašarinių dujų. Šiuos veiksnius daugelis interpretuoja kaip konflikto atomazgos pradžią.
Šią savaitę tikimasi tik mažesnių protestų, nes demonstrantai rengiasi dideliam rugpjūčio 31 dienai suplanuotam protestui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.