Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.20 13:16

Suomijos prezidentas su Putinu aptars protestus Maskvoje ir situaciją Ukrainoje

ELTA 2019.08.20 13:16

Trečiadienį vyksiančiame susitikime su Vladimiru Putinu Suomijos prezidentas Saulis Niinisto aptars kelias savaites vykstančius protestus Maskvoje ir geopolitinę situaciją Ukrainoje.

„Šiuos klausimus tik ką aptarė V. Putinas ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas. Taip, tikėtina, mes taip pat apie tai pasikalbėsime. Svarbiausia, mano nuomone, šiame susitikime pabandyti suprasti, ką Rusija mano apie tendencijas pasaulyje ir geopolitikoje.

Svarbiausias tikslas – aptarti būtent geopolitinę situaciją, situaciją Ukrainoje. Tai ypač įdomu dar ir todėl, kad aš po kurio laiko susitiksiu su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė S. Niinisto.

Suomijos lyderis taip pat pabrėžė, kad Helsinkio ir Maskvos santykiuose „nėra jokių ypatingų problemų“.
„Dvišaliuose santykiuose nieko ypatingo nevyko ir nevyksta“, – tvirtino S. Niinisto.

Jis taip pat pridūrė, kad susitikime su V. Putinu gali būti aptariami vizų klausimai, taip pat – elektroninių vizų įvedimas, leisiantis suomiams supaprastinta tvarka lankytis kai kuriuose Rusijos regionuose.

Trečiadienį Helsinkyje S. Niinisto susitiks su V. Putinu. Paskutinį kartą Rusijos prezidentas Suomijoje lankėsi pernai liepą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi