Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.20 11:10

JAV prezidentas neatsisako minties pirkti Grenlandiją: pažadėjo nestatyti auksinio „Trumpo bokšto“

LRT.lt 2019.08.20 11:10

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir toliau neatsisako minties, kad JAV įsigytų autonominę Danijos teritoriją Grenlandiją. Antradienį tviteryje jis parašė, kad saloje pasižada nestatyti auksinio „Trump Tower“ pastato.

Toks aukso spalvos dangoraižis šiandien stovi Las Vegase, jame veikia „Trump International Hotel Las Vegas“ viešbutis.

Po praėjusią savaitę atskleistos žinios, kad JAV prezidentas norėtų įsigyti didžiausią pasaulio salą, Danijos politikai netrukus pareiškė, kad teritorija nėra parduodama, o D. Trumpo pareiškimus vadino pokštais. Danijos premjerė Mette Fredriksen šią idėją pavadino „absurdu“.

https://publish.twitter.com/?query=https%3A%2F%2Ftwitter.com%2FrealDonaldTrump%2Fstatus%2F1163603361423351808&widget=Tweet

Patvirtinęs savo susidomėjimą Grenlandijos įsigijimu, D. Trumpas vis tik pareiškė, kad tai nėra svarbiausias jo prioritetas.

Grenlandija yra itin svarbi dėl savo strateginės padėties, mat sala yra šiaurės Atlante tarp JAV ir Europos. Čia taip pat glūdi dideli natūraliųjų iškasenų klodai, kuriuos dengia ledynai.

„Strategiškai tai įdomu, ir mums būtų įdomu, tačiau mes su jais apie tai pakalbėsime vėliau“, – sekmadienį žurnalistams sakė D. Trumpas užsimindamas apie galimas derybas su Danija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi