Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.19 14:38

Junckeris praleis G-7 susitikimą dėl sveikatos problemų, jam sėkmingai atlikta operacija

atnaujinta 15.02
ELTA, BNS 2019.08.19 14:38

Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris nedalyvaus G7 viršūnių susitikime Bjarice Prancūzijoje dėl sveikatos, pranešė EK atstovė spaudai Natasha Berto. EK pirmininkui sėkmingai atlikta tulžies pūslės šalinimo operacija. 

„Galime patvirtinti, kad pirmininkas J. C. Junckeris negalės dalyvauti G7 viršūnių susitikime dėl hospitalizacijos. Artimiausiu metu jis apie tai informuos Prancūzijos prezidentą Emmanuelį Macroną ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininką Donaldą Tuską“, – sakė N. Berto.

Šeštadienį EK pranešė, kad J. C. Junckeris turėjo nutraukti savo atostogas Austrijoje dėl sveikatos būklės. Jis buvo nuskraidintas į Liuksemburgą, kur jam bus atliekama tulžies pūslės pašalinimo operacija.

N. Berto taip pat pažymėjo, kad EK neketina kuo nors pakeisti J. C. Junckerio G7 viršūnių susitikime. Taigi, tikėtina, kad ES šiame susitikime atstovaus tik EVT pirmininkas D. Tuskas.

64-erių J. C. Junckerio kadencija EK pirmininko poste pasibaigs spalio 31 d., jį pakeis išrinkta EK pirmininkė Ursula von der Leyen.

G7 viršūnių susitikimas vyks rugpjūčio 24-26 dienomis. Bjarice jau vyksta aktyvus pasiruošimas šiam itin svarbiam susitikimui.

Bendrijai taip pat atstovauja Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi