Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.19 14:27

Lenkijos rinkimų dėlionė: premjeru galėtų tapti ir pats Kaczynskis?

ELTA 2019.08.19 14:27

Lenkijos valdančiosios dešiniojo sparno „Teisės ir Teisingumo“ (PiS) partijos vadovas Jaroslawas Kaczynskis galėtų tapti Lenkijos premjeru, jei populistai laimėtų spalio 13 dienos balsavime, pirmadienį per radijo laidą pranešė vienas Lenkijos pareigūnas.

Per ateinančius parlamento rinkimus PiS partija turi galimybių užsitikrinti antrąją kadenciją. 2015 metais po Parlamento rinkimų PiS partija įsitvirtino Lenkijos valdžioje.

PiS išlaikė savo populiarumą dėl gausių socialinių išmokų ir rinkėjams patrauklių konservatyvių pažiūrų.
„Pirmiausia, nežinome, kas bus naujasis premjeras. Vyriausybėje turime puikų vadovą Mateuszą Morawieckį, bet taip pat yra kitas potencialus kandidatas – Jaroslawas Kaczynskis, – Vroclovo radijo translaicijos metu šnekėjo ministras Jaroslawas Gowinas. – Manau, kad šie du vadovai susitars, kuris iš jų taps premjeru".

Vis dėlto J. Gowinas teigė, kad labiau tikėtina yra M. Morawieckio kandidatūra. Jis taip pat nurodė, kad po rinkimų, spėjama, daugumą išlaikys koservatyvi koalicija.

Parlamento rinkimai Lenkijoje vyks spalio 13 dieną. Dabartiniais apklausų duomenimis, PiS partija yra aiški lyderė.
Nepaisant to, kad šiaip jau yra eilinis parlamento narys, J. Kaczynskis partijoje daro labai didelę įtaką ir Lenkijoje laikomas įtakingu politiku.

Kai J. Kaczynskio partija 2005 metais įžengė į valdžią, J. Kaczynskis iš pradžių premjero poziciją perdavė kitam politikui, nes jo brolis L. Kaczynskis tapo šalies prezidentu. Tačiau 2006–2007 metais J. Kaczynskis ėjo ministro pirmininko pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi