Naujienų srautas

Pasaulyje2015.02.14 17:02

Prancūzija nusiuntė savo kariškius saugoti urano rūdynų Nigeryje

ELTA 2015.02.14 17:02

Prancūzijos vyriausybė nusiuntė specialiosios paskirties dalinius į Nigerį saugoti urano rūdynų šioje Vidurio Afrikos šalyje, praneša „Reuters“.  

Prancūzijos vyriausybė nusiuntė specialiosios paskirties dalinius į Nigerį saugoti urano rūdynų šioje Vidurio Afrikos šalyje, praneša „Reuters“.

Nigeryje veikiančios gavybos įmonės priklauso Prancūzijos valstybinei branduolinei monopolijai – kompanijai „Areva“. Todėl rūdynuose dirba daugiau kaip pustrečio tūkstančio specialistų iš Prancūzijos. Paryžius būgštauja, kad jie gali tapti sukilėlių tuaregų taikiniu.

Be to, urano telkinių užgrobimas pakenktų Prancūzijos ekonomikai, kurios 75 procentai priklauso nuo elektros ennergijos, gaminamos atominėse elektrinėse. Uranas iš Nigerio yra vienas svarbiausių branduolinio kuro žaliavos šaltinių.

Prancūzija aktyviai dalyvauja kare Malio šiaurėje prieš turegus, kuriuos Paryžius vadina „teroristais“. Klajoklių gentys gyvena ne tik šioje šalyje, bet ir Nigeryje bei Alžyre, kitose Afrikos valstybėse.

Sukilėliai kelis kartus grasino atkeršysią Prancūzijai už jos kišimąsi į afrikiečių reikalus, jeigu Paryžius tučtuojau neišves savo kariuomenės iš Malio. Be to, jie jau pasiūlė surengti taikos derybas dėl šios šalies ateities.                    

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi