Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.18 21:28

Trumpo patarėjas patvirtino: JAV prezidentas išties nori pirkti Grenlandiją

BNS 2019.08.18 21:28

JAV prezidento Donaldas Trumpas išties išreiškė šalies norą įsigyti Danijos Karalystei priklausančią Grenlandiją, televizijai „Fox News“ pareiškė Baltųjų rūmų nacionalinės ekonomikos tarybos vadovas Lawrence`as Cadlow.

Jo žodžiais, Jungtinės Valstijos Grenlandiją laiko strategiškai svarbia, taip pat ir dėl vertingų mineralinių išteklių gausos.

JAV žiniasklaida šią savaitę citavo šaltinius iš Baltųjų rūmų, kurių teigimu, D. Trumpas savo patarėjų teiravosi, ar gali Jungtinės Valstijos nupirkti Grenlandiją. Kita vertus, kai kurie šaltiniai visa tai palaikė nerimtai – pavadino D. Trumpo pokštu.

„Tai nėra pokštas. Tokia galimybė realiai svarstoma“, – pabrėžė L. Cadlow.

„Prieš daug metų Harry Trumanas (33-asis JAV prezidentas) išreiškė Jungtinių Valstijų norą nupirkti Grenlandiją. Ši didžiausia pasaulio sala priklauso Danijai, kuri yra JAV sąjungininkė. Grenlandija mums svarbi strateginiu požiūriu, joje yra daug vertingų mineralinių išteklių“, – pridūrė D.Trumpo patarėjas.

„Prognozuoti aš nenoriu. Tiesiog noriu pastebėti, kad JAV prezidentas, kuris turi patirties nekilnojamojo turto rinkoje, norėtų sužinoti dėl Grenlandijos“, – teigė L. Cadlow.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi