Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.18 19:05

Ispanija pasisiūlė priimti laivą su migrantais

BNS 2019.08.18 19:05

Ispanija sekmadienį pasisiūlė priimti prie Italijos krantų įstrigusį labdaros organizacijos „Proactiva Open Arms“ laivą su daugiau nei 100 migrantų.

Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas „šiandien nurodė Alchesiraso uostui būti pasirengusiam priimti laivą“, sakoma jo kanceliarijos pareiškime.

Jame pabrėžiama, kad padėtis laive yra „sudėtinga“, ir griežtai kritikuojamas „nesuprantamas Italijos valdžios sprendimas (...) uždaryti visus savo uostus“ migrantams.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų Italijos vidaus reikalų ministras Matteo Salvini, kuris yra ir šalies vicepremjeras, atsisako leisti migrantus gelbėjantiems laivams švartuotis šalies uostuose.

Italijos valdžia leidžia atvykėliams išsilaipinti tik tuomet, kai kitos Europos šalys sutinka priimti kurią nors atskirą migrantų grupę.

Pasak organizacijos „Open Arms“, Madridas nusprendė priimti laivą, atsižvelgdamas į „nepriimtiną“ padėtį, kurioje atsidūrė laive vis dar esantys 105 migrantai, tarp jų – du vaikai.

„Ispanijos uostai nėra artimiausi ar saugiausi „Open Arms“, tačiau kol kas Ispanija yra vienintelė šalis, norinti jį priimti“, – pareiškė organizacija.

Antiimigracinės „Lygos“ partijos lyderis M. Salvini teigia, kad Italijai, į kurią pirmiausia gabenami išgelbėti migrantai, užkraunama pernelyg didelė našta.

Prancūzija sekmadienį pranešė priimsianti 40 migrantų iš „Open Arms“, jei jie atitinka pabėgėliams keliamus reikalavimus.

„Prancūzija įsipareigoja įvykdyti savo pažadą priimti 40 žmonių“, – pareiškė šalies vidaus reikalų ministerija.

ES narės nesutaria

ES šalys nesutaria, kaip elgtis su Viduržemio jūrą perplaukusiais migrantais. Kai kurios jų, kaip ir Italija, nesutinka įsileisti juos išgelbėjusių laivų.

Ispanijos užsienio reikalų ministerija sekmadienį dar kartą paragino Italijos valdžios institucijas leisti migrantams išsilaipinti.

Anot ministerijos, „Italijos vyriausybė gali būti tikra, kad jiems išsilaipinus, 107 migrantus pasidalins“ juos priimti pasirengusios šalys – Prancūzija, Vokietija, Liuksemburgas, Portugalija, Rumunija ir Ispanija.

Italijos valdžia šeštadienį nenoriai leido 27 nepilnamečiams išsilaipinti iš „Open Arms“, bet pareikalavo, kad visi kiti migrantai liktų laive.

„Open Arms“ stovi nuleidęs inkarą šalia Lampedūzos salos nuo ketvirtadienio. Pasak įgulos, po jūroje praleistų dviejų savaičių padėtis laive yra kritiška.

Organizacijos „Open Arms“ steigėjas Oscaras Campsas sekmadienį paviešino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip keturi migrantai iššoko iš laivo ir mėgino plaukti į krantą, tačiau buvo sustabdyti ir grąžinti į laivą.

Tarptautinės migracijos organizacijos (IOM) duomenimis, dingusiais laikomi mažiausiai 840 žmonės, šiemet mėginę perplaukti jūra iš Libijos į Europą.

Viduržemio jūroje šiuo metu migrantus tebegelbėja vos keli civiliniai laivai, tokie kaip „Open Arms“ ar „Ocean Viking“. Sakoma, kad jie sulaukia vis priešiškesnės reakcijos Europos uostuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi