Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.17 23:35

Sprogimas Afganistane: vestuvių metu susisprogdino mirtininkas, žuvo 63 žmonės

dar mažiausiai 182 žmonės sužeisti; atnaujinta 08.33
LRT.lt, BNS 2019.08.17 23:35

Afganistano sostinėje Kabule vestuvių metu įvyko netikėtas sprogimas, pareikalavęs dešimčių gyvybių, dar 182 žmonės sužeisti.

Šaltinių teigimu, žmogus detonavo bombą vestuvių metu, nelaimė įvyko apie 22.40 val. vietos laiku. Liudininkai teigia aplink matę žmonių kūnus, sužeista mažiausiai 20 žmonių.

Vėliau, jau patikslintas duomenimis žuvo mažiausiai 63 žmonės, net 182 žmonės patyrė sužeidimus.

Žuvusiųjų ir sužeistųjų skaičius, kurie yra didžiausi Kabule per kelis pastaruosius mėnesius, pateikė vidaus reikalų ministerijos atstovas spaudai Nasratas Rahimi.

„Tarp sužeistųjų yra moterų ir vaikų“, – pareiškė jis.

Mirtininko išpuolis buvo surengtas tuo metu, kai Vašingtonas ir Talibanas jau yra pasiekę baigiamuosius derybų dėl amerikiečių karinio kontingento Afganistane mažinimo etapus.

LRT.lt primena, kad prieš daugiau nei savaitę Kabule nugriaudėjo sprogimas policijos nuovadoje, jo metu žuvo mažiausiai 14 žmonių ir dar apie 145 buvo sužeista, dauguma iš jų buvo civiliai.

Penktadienį JAV prezidentas Donaldas Trumpas Bedminsteryje susitiks su viceprezidentu Mike`u Pence`u, valstybės sekretoriumi Mike`u Pompeo ir patarėjais nacionalinio saugumo klausimais. Susitikime bus tariamasi dėl JAV kariškių išvedimo iš Afganistano keliais etapais. Tai pranešė laikraštis „The Washington Post“, remdamasis šaltiniais, susipažinusiais su Baltųjų rūmų šeimininko darbotvarke.

D. Trumpo administracija talibams kelia tokias JAV kariuomenės išvedimo sąlygas: jie turi nutraukti ugnį ir nebepalaikyti ryšių su tarptautiniu teroristiniu tinklu „Al Qaeda“. Vašingtonas taip pat reikalauja, kad radikalaus judėjimo atstovai sėstų prie derybų stalo su Afganistano vyriausybe.

Rugpjūčio 1 d. oficialus Talibano biuro Dohoje atstovas Sohailas Shahinas pareiškė, jog judėjimas tikisi sudaryti su JAV susitarimą, kuris padarys galą karui. Savo ruožtu Z. Khalilzadas pažymėjo, kad Vašingtono ir talibų susitarimas pirmiausia turi būti orientuojamas į taikos užtikrinimą, o ne Amerikos kariuomenės išvedimą.

Smarkiai militarizuota Afganistano sostinė išlieka vienas pagrindinių taikinių tiek Talibanui, tiek vadinamajai „Islamo valstybės“ grupuotei. Abi grupuotės reguliariai surengia niokojančių atakų, per kurias dažnai žūva arba būna sužeidžiama civilių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi