Pasaulyje

2019.08.17 17:14

ES ragina įtampą Honkonge spręsti įtraukiu dialogu

ELTA 2019.08.17 17:14

Šeštadienį Europos Sąjunga (ES) paragino pasitelkti „įtraukų dialogą“, siekiant numalšinti šiuo metu Honkonge tvyrančią įtampą.

Dešimtą savaitę iš eilės vykstantys protestai pusiau autonominį miestą panardino į krizę ir paskatino kur kas griežtesnį žemyninės Kinijos toną.

„Būtina išlaikyti susivaldymą, atmesti smurtą ir nedelsiant imtis priemonių situacijai deeskaluoti. Svarbu užtikrinti visas pagrindines konflikto šalis apimantį ir įtraukų dialogą“, – sakoma ES diplomatijos vadovės Federicos Mogherini pareiškime.

Šį šeštadienį didesnės demokratijos Honkonge reikalaujantys protestuotojai pradėjo dar vieną seriją savaitgalio mitingų, kurie prieš kelis mėnesius kilo dėl Honkongo valdžios planų leisti ekstradicijas į žemyninę Kinijos dalį. Netrukus mitingai išsiplėtė ir tapo masiniu judėjimu dėl daugiau teisių suteikimo šiam pusiau autonominiam miestui.

Gatvėse mitinguojant milijonams gyventojų, tarp policijos pareigūnų ir nedidelių grupelių agresyviau nusiteikusių protestuotojų nuolatos kyla smurtinių susirėmimų.