Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.17 13:13

Teismo medicinos ekspertė: Jeffrey Epsteinas nusižudė

BNS 2019.08.17 13:13

Atlikus nepilnamečių lytiniu išnaudojimu apkaltinto Jeffrey Epsteino skrodimą, nustatyta, kad JAV finansininkas, kurio lavonas buvo rastas jo kalėjimo kameroje, nusižudė, penktadienį pareiškė Niujorko teismo medicinos ekspertė, atsakiusi į vieną iš klausimų, kilusių dėl šio milijardieriaus mirties.

Apie tai buvo paskelbta praėjus šešioms dienoms po to, kai 66 metų vyro lavonas buvo aptiktas padidinto saugumo Niujorko pataisos centre.

Niujorko vyriausioji teismo medicinos ekspertė Barbara Sampson naujienų agentūrai AFP atsiųstame pranešime nurodė, jog, „kruopščiai išnagrinėjus visą tyrimo informaciją, įskaitant visas skrodimo išvadas“, buvo nustatyta, jog J. Epsteinas nusižudė.

Apie tai buvo pranešta praėjus dienai po to, kai JAV žiniasklaidoje pasirodė pranešimų apie išankstines skrodimo išvadas, kuriose, be kita ko, buvo paminėti lūžę J. Epsteino kaklo kaulai.

J. Epsteinui, tarp kurio draugų kadaise buvo Didžiosios Britanijos princas Andrew ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas, buvo pareikšti kaltinimai dėl vieno prekybos nepilnamečiais lytinio išnaudojimo tikslais epizodo ir vieno sąmokslo vykdyti prekybą nepilnamečiais epizodo.

Pasak prokurorų, 2002–2005 metais J. Epsteinas savo namuose Manhatane, Palm Biče bei kitose vietose lytiškai išnaudojo dešimtis nepilnamečių mergaičių. Kai kurioms iš aukų tebuvo 14 metų.

Finansininkas neigė įvykdęs šiuos nusikaltimus, tačiau jam grėsė iki 45 metų laisvės atėmimo bausmė, jeigu jo kaltė būtų įrodyta.

J. Epsteino advokatai penktadienį pareiškė, jog „teismo medicinos ekspertės išvados jų netenkina“ ir jie patys atliks jo mirties tyrimą, kuriam, be kita ko, pareikalaus parodyti vaizdo įrašus iš kalėjimo.

„Institucijos neabejotinai pažeidė savo pačių protokolus“, – pareiškė advokatai, sąlygas pataisos centre pavadinę „pasibaisėtinomis ir net viduramžiškomis“.

Federalinis tyrimų biuras (FTB) ir Teisingumo departamentas yra pradėję tyrimą, siekdami nustatyti, kaip toks svarbus kalinys sugebėjo nusižudyti, praėjus vos kelioms savaitėmis po jo ankstesnio bandymo atimti sau gyvybę, apie kurį buvo pranešta žiniasklaidoje.

Kol vyksta tyrimas, Metropolijos pataisos centro viršininkas buvo laikinai perkeltas į kitas pareigas, o du kalėjimo prižiūrėtojai buvo išleisti administracinių atostogų.

Žiniasklaidoje pranešama, jog šie prižiūrėtojai miegojo, kai turėjo tikrinti J. Epsteino kamerą.

J. Epsteinas mirė praėjus dienai po to, kai teismas paskelbė dokumentus, kuriuose viena tariamų finansininko aukų pasakoja, kad milijardierius ją naudojo kaip „sekso vergę“ ir kad ji buvo verčiama lytiškai santykiauti su žinomais politikais ir verslininkais.

Virginia Giuffre teigė, jog buvo priversta lytiškai santykiauti su princu Andrew, buvusiu JAV senatoriumi George`u Mitchellu, kuris anksčiau padėjo susitarti dėl taikos Šiaurės Airijoje, taip pat su buvusiu Naujosios Meksikos gubernatoriumi Billu Richardsonu ir garsiu JAV teisininku Alanu Dershowitzu.

Visi jie atkakliai neigia šiuos kaltinimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi