Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.17 11:05

Po palestiniečių raketų atakos Izraelis smogė taikiniams Gazos Ruože

BNS 2019.08.17 11:05

Izraelio karo lėktuvai anksti šeštadienį smogė mažiausiai trims taikiniams Gazos Ruože, bet per šiuos antskrydžius žmonių veikiausiai nenukentėjo, pranešė vienas šaltinis palestiniečių saugumo tarnybose.

Šie antskrydžiai buvo surengti palestiniečiams penktadienį vakare paleidus iš anklavo raketą į Izraelio pietinę dalį. Ji buvo numušta izraeliečių priešraketinės gynybos sistemos „Geležinis kupolas“.

Per atsakomuosius smūgius Izraelio aviacija atakavo Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo „Hamas“ vieną stebėjimo postą Beit Chanūne anklavo šiaurinėje dalyje, neįvardytą taikinį netoli Gazos miesto ir atvirą vietovę netoli Deir al Balos teritorijos centrinėje dalyje, sakė palestiniečių šaltinis.

Izraelio kariuomenės pranešime minimi tik du smūgiai „požeminiams taikiniams, priklausantiems teroro organizacijai „Hamas“, Gazos Ruožo šiaurinėje ir centrinėje dalyje“.

Išsamesnės informacijos kariškiai nepateikė.

Armija nurodė, kad penktadienį vakare surengta raketų ataka buvo pirmasis tokio pobūdžio incidentas nuo liepos 12-osios.

Anksčiau palestiniečių Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad 32 palestiniečiai buvo sužeisti Izraelio pajėgų ugnies prie Gazos Ruožo sienos, kur vyko įprasti savaitiniai protestai.

Izraelio kariuomenės atstovė sakė naujienų agentūrai AFP, kad apie 5,6 tūkst. žmonių buvo susirinkę protestuoti prie sienos. Kai kurie jų esą svaidė rankines granatas ir kitokius sprogstamuosius įtaisus į karius ir mėgino pasiekti pasienio tvorą.

Atstovė pridūrė, kad kariai atsakė „riaušių malšinimo priemonėmis“, bet jai nebuvo žinoma apie jokį šaudymą koviniais šoviniais.

Gazos Ruože, kuriam Izraelis taiko griežtą blokadą, pasienio protestai ir susirėmimai nuolat vyksta nuo 2018 metų kovo.

Per šį laikotarpį nuo Izraelio ugnies Gazos Ruožo pasienyje žuvo mažiausiai 302 palestiniečiai, dauguma – per demonstracijas ir susirėmimus.

Be to, su šiais neramumais susiję smurto veiksmai nusinešė septynių izraeliečių gyvybes.

Pastaraisiais mėnesiais protestų intensyvumas sumažėjo, kai tarpininkaujant Jungtinėms Tautoms ir Egiptui buvo sudarytas paliaubų susitarimas.

Izraelis ir Gazos Ruožą kontroliuojantis islamistų judėjimas „Hamas“ nuo 2008 metų kariavo jau tris kartus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi