Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.17 10:09

Odesoje gaisro viešbutyje aukų padaugėjo iki devynių

atnaujinta 15.20
BNS 2019.08.17 10:09

Ukrainos pietiniame Odesos uostamiestyje devyni žmonės žuvo ir dar 10 buvo sužeisti per šeštadienį paryčiais viename viešbutyje kilusį gaisrą, pranešė gelbėjimo tarnybos.

Valstybinė nepaprastųjų situacijų tarnyba nurodė, kad gaisras dviejų aukštų viešbutyje „Tokyo Star“ kilo 1 val. 34 min. vietos (ir Lietuvos) laiku.

Apie 65 ugniagesiai ir 13 priešgaisrinių mašinų nuslopino liepsnas iki 4 val. 32 min., pridūrė gelbėtojai.

„Pagal patikslintą informaciją... 14 val. 12 min., atliekant tyrimo veiksmus gaisro vietoje, rastas devintojo žuvusiojo kūnas“, – sakoma per „Facebook“ paskelbtame nepaprastųjų situacijų tarnybos pranešime.

Anksčiau buvo skelbta, kad per gaisrą, apėmusį apie tūkstančio kvadratinių metrų plotą, žuvo aštuoni žmonės ir dar 10 buvo sužeisti.

Odesos tarnybos nurodė, kad iš įvykio vietos buvo evakuota apie 150 žmonių. Daugelis jų buvo laikinai įkurdinti šalimais sustatytuose trijuose autobusuose. Be to, vienas vietos gyventojas kelias dešimtis evakuotųjų priglaudė savo namuose.

Policija pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl galimų priešgaisrinės saugos reikalavimų pažeidimų. Incidento priežastys tiriamos.

„Pirmoji versija – galimas nužudymo faktas... kai vėliau buvo įvykdytas padegimas, siekiant nuslėpti nusikaltimą. Antroji versija – priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimas. Ir trečioji versija – neatsargus viešbučio svečių elgesys su ugnimi“, – šeštadienį per spaudos konferenciją sakė Odesos srities policijos vadas Olehas Bechas.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo ruožtu pareiškė užuojautą dėl žmonių žūties ir sužalojimų, taip pat pareiškė, kad asmeniškai prižiūrės, jog kaltieji dėl šios nelaimės būtų teisingai nubausti.

„Naktį praradome aštuonias žmonių gyvybes. Dešimt žmonių nukentėjo, iš jų keturi – kritinės būklės, – per „Facebook“ šeštadienį parašė valstybės vadovas. - Ir visa tai – ne dėl karo ir apšaudymų, o dėl nusikalstamo aplaidumo ir elementarių priešgaisrinės saugos normų nepaisymo, dėl atsainaus požiūrio į žmonių gyvybes.“

„Atsakys Vadymas Čornas, vadinamojo viešbučio savininkas“, – pažadėjo V. Zelenskis.

„Ačiū gelbėtojams ir policijai. Atskiras ačiū – odesiečiui, kuris priglaudė iš šio „viešbučio“ išgelbėtus svečius“, – pridūrė prezidentas.

Juodosios jūros uostamiestis Odesa yra už 475 km į pietus nuo sostinės Kijevo. Šis miestas vasarą pritraukia daug atostogautojų iš Ukrainos ir užsienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi