Pasaulyje

2019.08.17 09:58

Pakistane per sprogdinimą žuvo Talibano vadeivos brolis

BNS 2019.08.17 09:58

Afganistano Talibano vadeivos brolis buvo tarp keturių žmonių, žuvusių penktadienį per sprogdinimą vienoje mečetėje Pakistano pietvakariuose, pranešė kovotojų šaltiniai ir vienas pakistaniečių pareigūnas.

Talibanas šios informacijos oficialiai nekomentavo, bet tarp talibų kovotojų per programėlę „WhatsApp“ buvo išplatintas šį teiginį patvirtinantis neoficialus pranešimas, su kuriuo susipažino naujienų agentūra AFP.

Išpuolis buvo surengtas opiu metu – manoma, kad talibai ir Vašingtonas šiuo metu baigia derinti susitarimą, turintį užbaigti Amerikos karą Afganistane.

Neramios Beludžistano provincijos policijos vadas Mohsinas Hassanas Buttas sakė, kad bomba buvo detonuota per atstumą Kučlako mieste.

„Aukų yra keturios... dar 23 sužeisti“, – AFP sakė policijos pareigūnas Abdul Razzaqas Cheema.

Vienas aukšto rango Beludžistano provincijos vyriausybės šaltinis patvirtino, kad tarp žuvusiųjų yra Ahmadullah Azkhundzada, Talibano lyderio Haibatullah Akhundzados brolis.

„Patvirtinta, kad jis yra Haibatullah brolis“, – AFP sakė šaltinis, pageidavęs neviešinti jo vardo, nes jis nebuvo įgaliotas kalbėtis su žiniasklaida.

Du Talibano šaltiniai – Beludžistano provincijos sostinėje Kvetoje ir prie sienos su Afganistanu esančiame Čamane – irgi sakė, kad Ahmadullah žuvo.

„Sprogimas driokstelėjo, kai Hafizas Ahmadullah skelbė pamokslą. Hafizas Ahmadullah žuvo“, – sakė vienas iš šaltinių.

Sandemano ligoninės paskelbtame žuvusiųjų ir sužeistųjų sąraše irgi minimas „Hamdullah, maulavio Mohammado Khano sūnus“.

Talibano ekspertas Rahimullah Yusufzai sakė, kad prie atakos taikiniu tapusios mečetės veikiančiai medresei (dvasinei seminarijai) anksčiau formaliai vadovavo Talibano lyderis Haibatullah.

„Kai jis tapo emyru, jis paliko šią vietą“, – AFP aiškino R. Yusufzai.

„Jo jaunesnis brolis... vadovavo medresei. Kiek žinome, jis buvo nužudytas“, – pridūrė ekspertas.