Pasaulyje

2019.08.17 09:12

JAV išdavė orderį Gribraltare sulaikytam Irano tanklaiviui areštuoti

ELTA2019.08.17 09:12

Penktadienį, praėjus dienai po Gibraltaro teismo sprendimo paleisti praėjusį mėnesį sulaikytą Irano tanklaivį „Grace 1“, JAV teisingumo departamentas išdavė orderį areštuoti laivą.

Teisingumo departamentas teigia, kad tanklaivis yra naudojamas schemoje, kurios tikslas – „neteisėtai patekti į JAV finansinę sistemą, siekiant subsidijuoti Islamo revoliucijos gvardijos vykdomą neteisėtą Irano (naftos. – ELTA) gabenimą į Siriją“. Jungtinės Valstijos Irano revoliucijos gvardiją yra priskyrusios prie užsienio teroristinių organizacijų.

Remiantis orderiu, tanklaivis, kuris vėlų penktadienį dar buvo Gibraltare, Jungtinės Karalystės užjūrio teritorijoje, ir visa jame šiuo metu esanti nafta turi būti konfiskuoti, nes esą buvo pažeistas tarptautinis nepaprastosios padėties dėl ekonominės galios įstatymas, taip pat įstatymai dėl sukčiavimo bankų sistemoje, pinigų plovimo ir teroristinės veiklos.

Be to, orderiu norima areštuoti 995 tūkst. JAV dolerių, laikomų JAV įsikūrusiame banke. Šie pinigai siejami su „priedangos“ bendrove „Paradise Global Trading LLC“, kuri savo ruožtu siejama su verslais, veikiančiais Islamo revoliucijos gvardijos naudai.

Tuo metu Iranas pareiškė nusiųsiantis naują įgulą tanklaiviui su 2,1 mln. barelių naftos pargabenti.

Tanklaivis „Grace 1“ liepos 4 d. buvo sulaikytas prie Gibraltaro krantų, nes esą gabeno Irano naftą į Siriją, taip pažeisdamas Sirijai taikomas Europos Sąjungos sankcijas.