Pasaulyje

2019.08.16 23:51

Per Sirijos režimo ir Rusijos antskrydžius Sirijoje žuvo 15 civilių

LRT.lt2019.08.16 23:51

Sirijos režimas ir Rusija penktadienį surengė oro antskrydžius Sirijoje. Jų metu žuvo mažiausiai 15 civilių gyventojų, kurių dauguma buvo perkeltųjų asmenų stovykloje Idlibo provincijoje, skelbia AFP.

Britanijoje įsikūrusi Sirijos žmogaus teisių įstaiga pranešė, kad antskrydžio metu žuvo 13 civilių, o keturi iš jų buvo vaikai.

Kiti du vaikai buvo nužudyti vykdant reidą įvairiose regiono vietose, kontroliuojamose buvusio Sirijos „Al Qaeda“ filialo „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS), pranešė stebėtojai.

Per praėjusią savaitę režimą palaikantys kovotojai pasistūmėjo į pietinius Idlibo provincijos pakraščius, siekdami užimti Khan Sheikhoun miestą, esantį pagrindiniame režimo trokštame greitkelyje.

Šis kelias eina per Idlibą, jungiantį Vyriausybės saugomą Damaską su šiauriniu Aleppo miestu, kurį 2016 m. gruodžio mėn. perėmė režimo pajėgos iš sukilėlių.

Nuo sausio HTS kontroliavo didžiąją dalį Idlibo provincijos, taip pat dalis kaimyninių Hama, Aleppo ir Latakia provincijų.

Remiantis stebėtojų duomenimis, režimas ir Rusijos rengiami oro antskrydžiai bei apšaudymai nuo balandžio pabaigos nusinešė daugiau nei 820 civilių gyventojų.

Jungtinių Tautų duomenimis, dėl smurto iš savo gyvenamųjų teritorijų perkelta 400 000 žmonių.

AFP korespondentai pranešė, kad per pastarąsias kelias dienas dešimtys šeimų bėgo iš kovos zonos, važiuodamos į šiaurę sunkvežimiuose, sukrautuose su daiktais.

Sirijos konfliktas nusinešė daugiau nei 370 tūkst. žmonių gyvybių ir milijonams žmonių teko palikti savo namus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt