Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.16 13:26

Izraelis persigalvojo: įsileis vieną JAV kongreso narę

ELTA 2019.08.16 13:26

Izraelis patenkino palestiniečių kilmės JAV Kongreso narės Rashidos Tlaib prašymą leisti jai atvykti į šalį dėl humanitarinių priežasčių.

Prašymas patenkintas, praėjus dienai po to, kai Izraelis uždraudė R. Tlaib ir jos kolegei Kongreso narei Ilhan Omar atvykti į regioną su diplomatiniu vizitu.

Izraelio vidaus reikalų ministerijos pranešime nurodoma, kad Izraelis leis palestiniečių kilmės JAV Kongreso narei R. Tlaib apsilankyti su „humanitariniu vizitu pas savo močiutę“ Vakarų Krante.

Pasak ministerijos, vidaus reikalų ministras Aryehas Deri nusprendė leisti moteriai atvykti aplankyti močiutę po to, kai T. Tlaib atsiuntė raštišką pasižadėjimą, kad „ji laikysis Izraelio nustatytų sąlygų“.

JAV Kongreso narėms demokratėms I. Omar ir R. Tlaib, kurios ketino greitu metu apsilankyti Izraelyje, ketvirtadienį buvo uždrausta įvažiuoti į šalį. Abi moterys – pirmos musulmonės moterys, išrinktos į JAV Kongresą – kritiškai vertina Izraelio elgesį su palestiniečiais ir reiškia paramą BDS judėjimui - palestiniečių vadovaujamai kampanijai, skatinančiai įvairias boikoto formas prieš Izraelį.

Izraeliui paskelbus apie draudimą, R. Tlaib pateikė prašymą Izraelio vyriausybei leisti atvykti dėl humanitarinių priežasčių – aplankyti artimuosius palestiniečius, ypač močiutę, kuriai daugiau nei 80 metų.

„Tai gali būti paskutinė mano galimybė pamatyti ją“, – teigė moteris.

R. Tlaib gimė Detroite, bet jos tėvai yra palestiniečiai, kurie emigravo į JAV.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi