Pasaulyje

2019.08.16 11:29

Latvijos prezidentas vyksta į Vokietiją – ragina šalį prisiimti atsakomybę tarptautinėje arenoje

ELTA2019.08.16 11:29

Vokietija, atsižvelgdama į šalies dydį ir gerovę, turėtų dar daugiau įsitraukti į tarptautinius reikalus ir prisiimti vaidmenį, prieš vizitą į Berlyną naujienų agentūrai dpa sakė Latvijos prezidentas Egilis Levitas.

„Vokietija pasaulyje turėtų prisiimti didesnę atsakomybę pagal jos ekonominę ir politinę galią bei karinį pajėgumą, – sakė E. Levitas. – NATO kontekste Vokietija siekia bendros Europos teritorijos gynybos. Tai mūsų šaliai yra ypač svarbu.“

E. Levitas taip pat teigė, kad šiame besikeičiančiame pasaulyje Vokietija turėtų prisiimti adekvatų vaidmenį. Po Antrojo pasaulinio karo praėjus daugiau nei 70 metų, Vokietija tapo labai vertinamu Europos centru.

Latvijos prezidento nuomone, sunkiais, neramiais laikais Vokietija ilgai buvo tam tikra stabilizatorė, taip pat balansą saugojo ir nuo 2005 metų šaliai vadovaujanti kanclerė Angela Merkel.

E. Levitas sakė, kad nėra susirūpinęs galimu Vokietijos dominavimu – Vokietija esą visada sugebėdavo susitvarkyti su savo dydžiu, įtraukdama tarp prioritetų ir kitų ES šalių interesus, ypač Centro ir Rytų Europos regionų.

„Atsakomybės politiką sieju su Vokietija, šalies žmonės po Antrojo pasaulinio karo patirties taip pat labai atsakingai žiūri į savo veiksmus“, – teigė Latvijos prezidentas.

Berlyne E. Levitas šnekėsis su Vokietijos prezidentu Franku-Walteriu Steinmeieriu ir Bundestago vadovu Wolfgangu Schaeuble, jis koncentruosis į dvišalį Latvijos–Vokietijos santykį, ES bloko perspektyvas artėjant „Brexitui“ ir keblumus santykiuose su JAV.