Pasaulyje

2019.08.15 16:26

Prie Jungtinės Karalystgės vidaus reikalų ministerijos pastato subadytas vyras

atnaujinta 17.03

Londone vienas vyras ketvirtadienį buvo sunkiai sužalotas peiliu prie Jungtinės Karalystės vidaus reikalų ministerijos pastato, o įtariamas užpuolikas buvo sulaikytas, pranešė policija.

„Vienas vyras buvo areštuotas įtariant sunkiu kūno sužalojimu ir nuvežtas į policijos nuovadą“, – sakoma sostinės policijos pranešime.

Vidaus reikalų ministerija atsakinga už kovą su nusikalstamumu, o vyriausybė neseniai pradėjo kampaniją, skirtą atgrasyti žmones nešiotis peilius. Šia kampanija siekiama sumažinti pastaruoju metu smarkiai išaugusį nusikaltimų, įvykdomų panaudojant peilį, skaičių.

Policija informavo, kad pranešimo apie peiliu ginkluotą vyrą sulaukė 13 val. 06 min. (15 val. 06 min. Lietuvos laiku).

„Atvykę policininkai rado peiliu sužalotą vyrą“, – rašoma policijos išplatintame pranešime.

„Vienas asmuo buvo sulaikytas įtariant sunkiu kūno sužalojimu ir nuvežtas į policijos nuovadą“, – priduriama jame.

„Pradėtas tyrimas tikslioms incidento aplinkybėms nustatytu“, – nurodė policija.

Iš pradžių skelbta, kad užpulto vyro sužalojimai kelia pavojų gyvybei, tačiau vėliau pranešta, kad pavojaus jo gyvybei nėra.

Londono greitosios medicinos pagalbos tarnyba pranešė, kad suteikus būtinąją pagalbą subadytas vyras buvo nuvežtas į ligoninę.

Praėjusį mėnesį paskelbti duomenys rodo, kad per pastaruosius 12 mėnesių Anglijoje ir Velse buvo užfiksuota daugiau nei 43 500 nusikaltimų, įvykdytų panaudojant peilį. Tai rekordinis skaičius. Palyginti su ankstesniais metais, tokių nusikaltimų skaičius išaugo 8 procentais.

Naujasis Jungtinės Karalystės vyriausybės vadovas Borisas Johnsonas trečiadienį per tiesioginę „Facebook“ transliaciją atsakinėdamas į visuomenės klausimus pakartojo savo pažadą pažaboti nusikaltimų, įvykdomų panaudojant peilį, skaičiaus augimą.