Pasaulyje

2019.08.15 14:58

Rusijoje sugedusį lainerį su 233 žmonėmis nutupdę lakūnai liaupsinami kaip didvyriai

BNS2019.08.15 14:58

Vienos Rusijos oro bendrovės pilotas ketvirtadienį buvo giriamas kaip didvyris, kai jo laineriui susidūrus su paukščių būriu kylant iš oro uosto netoli Maskvos lėktuvą su daugiau kaip 230 žmonių pavyko saugiai nutupdyti gretimame kukurūzų lauke.

Oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus A321“, ketvirtadienį ryte turėjęs skristi į Simferopolio miestą Kryme, į kirų pulką pataikė vos pakilęs iš Žukovskio oro uosto, sakoma oro susisiekimo agentūros „Rosaviacija“ pranešime.

Keli paukščiai buvo įsiurbti į variklius ir juos sugadino, todėl įgula priėmė sprendimą nedelsiant tūpti. Važiuoklės nespėjęs išskleisti lėktuvas išjungtais varikliais nusklendė į kukurūzų pasėlius maždaug už 2 km nuo oro uosto tako.

Iš lainerio, kuriame buvo 226 keleiviai ir septyni įgulos nariai, žmonės buvo skubiai evakuoti pripučiamomis čiuožynėmis.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė, kad medikų pagalbos prireikė 55 žmonėms, įskaitant 17 vaikų, bet dauguma jų patyrė tik nesunkių traumų. Hospitalizuoti prireikė tik šešis žmones.

„Viskas įvyko per kelias akimirkas... Pakilome ir vėl nusileidome“, – valstybinei televizijai „Rossija 24“ pasakojo keleivė Irina Usačiova.

Keleivė Svetlana Babina sakė, kad paukščio smūgis į lainerį aiškiai girdėjosi lėktuvo salone, o tuomet varikliai pradėjo skleisti „keistus garsus“.

„Turime atiduoti pagarbą pilotui – tokiomis aplinkybėmis jis nusileido minkščiausiai, kiek tai įmanoma“, – moteris sakė naujienų agentūrai „RIA Novosti“.

„Visi gyvi! Pilotas – genijus“, – laikraščiui „Komsomolskaya Pravda“ sakė kita keleivė, vardu Olga. Ji pridūrė, kad lėktuvui nusileidus salone prapliupo plojimai.

Sverdlovo srities gubernatorius Jevgenijus Kuivaševas savo „Instagram“ žinutėje gyrė lainerio įgulą, įskaitant jos 41 metų vadą Damirą Jusupovą, už meistriškumą ir savitvardą.

„Uralo oro bendrovės įgula pademonstravo fantastišką meistriškumą ir savitvardą, – rašė gubernatorius. – Orlaivio vadas – Jekaterinburgo gyventojas Damiras Jusupovas. Jis ir jo komanda išgelbėjo 233 gyvybes. Didvyriai.“

Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas taip pat gyrė „lakūnus didvyrius“, sėkmingai nutupdžiusius lėktuvą ir išgelbėjusius šimtus žmonių gyvybių.

„Kai juos bus pasiūlyta apdovanoti, per trumpiausią įmanomą laiką bus atlikti būtini formalumai. Nėra jokių abejonių – jie bus apdovanoti“, – žurnalistams sakė D. Peskovas.

Neteisėti sąvartynai prie oro uostų

Rusijos tyrimų komitetas nurodė pradėjęs šios avarijos tyrimą.

Komitetas savo tinklalapyje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomas lauke riogsantis laineris iškleistomis evakuacijos čiuožynėmis. Tyrėjai apžiūrinėjo pilotų kabiną.

Lėktuvas turėjo skristi į Simferopolį – populiarų kurortą Rusijos aneksuotame Kryme, kur daug rusų vasarą vyksta atostogauti.

Žukovskio oro uostas, esantis maždaug už 40 km į pietryčius nuo Maskvos centro, buvo atidarytas 2016 metais kaip ketvirtasis sostinės tarptautinis oro uostas. Šiame buvusiame sovietiniame aviacijos bandymų centre kas dvejus metus organizuojamos tarptautinės aviacijos parodos MAKS.

Keli ekspertai atkreipė dėmesį į didėjančią problemą, keliamą netoli Maskvos oro uostų esančių neteisėtų sąvartynų, kuriuose būriuojasi daug paukščių.

„Paukščių keliama problema yra milžiniška, – „RIA Novosti“ sakė aviacijos saugos ekspertas Aleksandras Romanovas. – Ji, be kita ko, kyla dėl sąvartynų, išsibarsčiusių pažeidžiant visas taisykles.“

Netoli Žukovskio gyvenantys žmonės sakė, kad vienas neteisėtas sąvartynas yra tarp oro uosto ir Maskvos upės ir kad aplink jį nuolat sukiojasi pulkai kirų.

Rusijoje anksčiau įvykdavo nemažai lėktuvų katastrofų, bet pastaraisiais metais skrydžių saugumas buvo padidintas.

Vėliausia didelė avarija įvyko gegužę, kai šalies oro vežėjų flagmano „Aeroflot“ lėktuvas „Suchoj Superjet“ užsiliepsnojo tūpdamas avariniu būdu Maskvos Šeremetjevo oro uoste. Šis lėktuvas, turėjęs skristi į šiaurinį Murmansko uostamiestį, kildamas patyrė žaibo smūgį ir grįždamas į oro uostą smarkiai rėžėsi į taką bei užsidegė. Tąsyk žuvo 41 žmogus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt