Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.15 12:09

Prie Maskvos į paukščių būrį pataikęs laineris tūpė avariniu būdu

Rusijos oro bendrovės „Uralskie avialinii“ laineris „Airbus А-321“ anksti ketvirtadienį kildamas iš oro uosto netoli Maskvos pataikė į paukščių pulką ir buvo priverstas nusileisti avariniu būdu neišleidęs važiuoklės, pranešė pareigūnai.

Po šio incidento daugiau kaip 20 keleivių, įskaitant penkis vaikus, buvo hospitalizuoti, bet beveik visi jie atsipirko nesunkiomis traumomis.

„Reiso U6178 Žukovskis–Simferopolis [laineriui] kylant iš Žukovskio oro uosto į lėktuvo variklius pateko keletas paukščių. Lėktuvas atliko priverstinį nusileidimą“, – naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė oro bendrovė.

Nepaprastųjų situacijų ministerija nurodė, kad lėktuve buvo 226 keleiviai ir 7 įgulos nariai; jie visi buvo saugiai evakuoti.

Sveikatos apsaugos ministerija informavo, kad buvo hospitalizuoti 23 keleiviai, tarp jų penki vaikai.

Ministerijos atstovė sakė, kad nukentėjusiųjų būklė vertinama kaip vidutinio sunkumo, artima patenkinamai.

Rusijos civilinės aviacijos agentūros „Rosaviacija“ atstovas sakė „Interfax“, kad kildamas lėktuvas, vos atsiplėšęs nuo žemės, susidūrė su kirų pulku, o keliems paukščiams patekus į variklius smarkiai sutriko jų darbas.

Įgula priėmė sprendimą leistis išjungtais varikliais šalimais esančiame kukurūzų lauke, apytikriai už 2 km nuo oro uosto tako, pridūrė atstovas.

Nepaprastųjų situacijų ministerijos pranešime sakoma, kad per incidentą kilęs variklio gaisras buvo užgesintas įgulos pastangomis.

Sverdlovo srities gubernatorius Jevgenijus Kuivaševas per „Instagram“ parašė, kad „Uralskie avialinii“ lėktuvas buvo priverstas leistis neišskleidęs važiuoklės, ir gyrė lainerio įgulą už meistriškumą ir savitvardą.

„Kai kurie keleiviai patyrė lengvų galūnių traumų, nes lėktuvas tūpė neišskleidęs važiuoklės“, – rašoma jo žinutėje.

„Uralo oro bendrovės įgula pademonstravo fantastišką meistriškumą ir savitvardą,. Orlaivio vadas – Jekaterinburgo gyventojas Damiras Jusupovas. Jis ir jo komanda išgelbėjo 233 gyvybes. Didvyriai“, – pridūrė J. Kuivaševas.

Tuo metu oro bendrovės komercijos direktorius Kirilas Skuratovas sakė, kad lėktuvo įgula laikinai buvo nušalinta nuo skrydžių, kol bus atliktas patikrinimas.

„Tai – standartinė procedūra. Tai nėra nieko neįprasta“, – aiškino K. Skuratovas.

Abi orlaivio juodosios dėžės per avariją nebuvo pažeistos, o jų informaciją išnagrinės Tarpvalstybinis aviacijos komitetas (MAK), „Interfax“ citavo vieną informuotą šaltinį.

Žukovsksio oro uosto darbas dėl šio incidento nesutriko.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi