Pasaulyje

2019.08.14 16:42

Maskvos valdžia reikalaujantiems demokratijos leido rengti mitingą, bet ne eitynes

ELTA2019.08.14 16:42

Maskvos valdžia leido rugpjūčio 25 d. rengti iki 100 tūkst. žmonių mitingą Akademiko Sacharovo prospekte, tačiau mitingas esą turi būti be eitynių, teigė Maskvos regioninio saugumo ir kovos su korupcijas departamento vadovo pavaduotojas Vasilijus Oleinikas.

„Maskvos miesto savivaldybė peržiūrėjo pateiktą paraišką dėl grupės asmenų organizuojamų eitynių rugpjūčio 25 d., vyksiančių nuo 14 iki 18 val., nuo Puškino aikštės iki Akademiko Sacharovo prospekto ir mitingo Akademiko Sacharovo prospekte, kuriame dalyvaus iki 100 tūkst. žmonių. Organizatoriams nurodyta rengti tik mitingą, be eitynių“, – sakė V. Oleinikas.

Paraišką dėl planuojamo mitingo pateikė Rusijos libertarų partija, tvirtino Maskvos miesto savivaldybės atstovai. Žmonės eitynėms nuo Puškino aikštės esą ketina rinktis jau 13 val.
Rugpjūčio 10 d. įvykęs mitingas palaikyti opozicijos kandidatams rinkimuose į Maskvos miesto tarybos buvo jau ketvirtasis.

Pastarosiomis savaitėmis tūkstančiai žmonių dalyvavo nesankcionuotuose gatvės protestuose Maskvoje, reikalaudami laisvų ir sąžiningų rinkimų. Protestus paskatino tai, kad rinkimų institucijos nesutiko į Maskvos miesto tarybos rinkimus registruoti kelių opozicijos ir nepriklausomų kandidatų.

Valdžios atstovai aiškina, kad kandidatai buvo pašalinti, nes padirbo renkamus žmonių parašus, kad galėtų dalyvauti rinkimuose. Protestuotojai teigia, kad taip pasielgta dėl politinių priežasčių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt