Naujienų srautas

Pasaulyje2019.08.14 14:18

Rusijos tarnybos atliko kratą žmogaus teises ginančios organizacijos biure

BNS 2019.08.14 14:18

Maskvoje įsikūrusiame Olandijoje registruotos žmogaus teisių organizacijos „Stitching Justice Initiative“ (SJI) biure trečiadienį buvo atlikta krata, pranešė šio projekto atstovė Ksenija Babič.

„Apie 9 val. 40 min. (vietos ir Lietuvos) laiku pas mus į biurą įsiveržė FSB (Federalinio saugumo biuro) darbuotojai kartu su greitojo reagavimo pajėgų kariais, – naujienų agentūrai „Interfax“ sakė K. Babič. – Jie paėmė ten buvusių darbuotojų telefonus, nufotografavo jų pasus.“

Pasak atstovės, pareigūnai parodė orderį, suteikianti vykdyti kratą visame pastate, o ne konkrečiame SJI biure. Reido priežastis nebuvo įvardyta.

K. Babič nurodė, kad pareigūnai mėgino atidaryti šios ne pelno organizacijos direktorės Vanessos Kogan kabinetą, taip pat krėtė patalpas, kuriose saugomi dokumentai.

Pasak K. Babič, operacijoje dalyvavo apie 10 pareigūnų.

Teisėsaugos tarnybų komentaro šiuo klausimu „Interfax“ kol kas negavo.

2000 metais įkurta SJI atstovauja Rusijos piliečiams, besikreipiantiems į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT). 2011 metais Rusijos teisingumo ministerija išbraukė SJI iš užsienio ne pelno organizacijų registro.

Šiuo metu SJI Rusijoje atstovauja dvi vietinės ne pelno organizacijos „Teisinė pagalba – Astrėja“ ir „Teisinė iniciatyva“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi