Pasaulyje

2019.08.14 10:35

Trumpas grasina patraukti Jungtines Valstijas iš Pasaulio prekybos organizacijos

ELTA, LRT.lt2019.08.14 10:35

Ne kartą kritiškai apie Pasaulio prekybos organizaciją atsiliepęs Donaldas Trumpas pagrasino patraukti Jungtines Valstijas iš jos gretų.

„Pasitrauksime, jei to reikės“, – darbuotojams „Shell“ chemijos gamykloje Pensilvanijoje sakė D. Trumpas. „Žinome, kad jie mums kaišiojo pagalius į ratus daugelį metų, to daugiau nebebus“, – tvirtino JAV prezidentas.

D. Trumpas tokius svarstymus išsako ne pirmą kartą. Pasak JAV prezidento, PPO neteisingai elgiasi su Jungtinėmis Valstijomis, o Vašingtonas esą neprivalo laikytis organizacijos nutarimų.

Jis ypač kritikuoja PPO nuostatas Kinijos atžvilgiu, kuri, Vašingtono teigimu, vagia amerikiečių technologijų paslaptis.

Vis dėlto Jungtinės Valstijos laimėjo didžiąją dalį ginčų PPO, o reikalaudama reformų ir boikotuodama organizaciją, D. Trumpo administracija iš esmės paralyžiavo PPO darbą.

Jei Vašingtonas nesustabdys naujų ginčų sprendimo tarybos narių boikoto, visa PPO ginčų sprendimo sistema gali nebeveikti jau šių metų pabaigoje.
Petersono tarptautinės ekonomikos instituto prekybos eksperto Chado Bowno teigimu, JAV žingsniai prieš PPO organizacijai padarė ilgalaikę žalą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt