Pasaulyje

2019.08.14 11:29

„Facebook“ patvirtino įrašinėjusi pokalbius, kurie vėliau buvo transkribuoti žmonių

LRT.lt2019.08.14 11:29

Kompanija „Facebook“ patvirtino, kad mokėjo šimtams trečiųjų asmenų už įrašytų privačių garso pokalbių transkribavimą. Bendrovės teigimu, buvo įrašomi ir peržiūrimi pokalbiai tik tų vartotojų, kurie „Messenger“ programėlei davė sutikimą tai daryti, be to, įrašai buvo anonimizuoti.

Kaip rašo „Bloomberg“, leidinio žurnalistai kalbėjosi su transkribavimo procese dirbusiais ir anonimais išlikti norėjusiais asmenimis. Pastarieji teigė, jog nebuvo informuoti, kaip „Facebook“ gavo minėtus įrašus ir kam jie priklauso.

Darbuotojai buvo apmokami už „Facebook“ vartotojų pokalbių, kartais ir vulgaraus turinio, išrašymą, teigia „Bloomberg“. Tokią veiklą vykdė mažiausiai viena įmonė, įsikūrusi Kalifornijoje.

„Facebook“ patvirtino, kad tai iš tiesų buvo daroma, tačiau tokios praktikos ji teigė jau atsisakiusi daugiau kaip prieš savaitę. Ji pridūrė, kad įrašyti ir transkribuoti pokalbiai tik tų vartotojų, kurie „Messenger“ leido tai daryti.

Tranksribuojami pokalbiai buvo siekiant patikrinti, ar kompanijos sukurta dirbtinio intelekto programa teisingai interpretuoja tas pačias žinutes. Kaip žinoma, remiantis tuo „Facebook“ individualizuoja socialinio tinklo turinio ir reklamos pasiūlą kiekvienam vartotojui.

Praėjusiais metais dėl privatumo pažeidimų atsakinėjęs į klausimus JAV Kongrese, kompanijos vadovas Markas Zuckerbergas neigė, kad „Facebook“ vartotojų pokalbiai yra įrašinėjami reklamos tikslais, tiesa, veikiau turėdamas omenyje pokalbius, vykstančius ne per „Messenger“, o gyvai.

„Jūs kalbate apie sklandančią konspiracijos teoriją, kad per jūsų mikrofoną mes klausomės, kas vyksta ir naudojame tai reklamai. Mes to nedarome“, – atsakydamas į senatoriaus Gary Peterso klausimą tuomet tikino M. Zuckerbergas.

„Facebook“ taip pat Kongresui teigė, kad prieigą prie telefonuose esančių mikrofonų ji turi tik tais atvejais, kai sutinka pats jo naudotojas.

M. Zuckerbergo kompanija – ne vienintelė, pastaraisiais metais kritikuojama dėl asmens privatumo nepaisymo. Dėl audio įrašų kaupimo ir jų perdavimo fiziniams asmenims, su kuriais pastarieji dirbdavo, aptarinėtos ir milžinės „Amazon“ bei „Apple“.

„Bloomberg“ balandį rašė, kad „Amazon“ įdarbino tūkstančius žmonių visame pasaulyje, kurie klausėsi vadinamosios skaitmeninės Alexos išsaugotų įrašų. Panašią sistemą sukūrė „Apple“ programa Siri ir „Google Assistant“.

„Apple“ ir „Google“ po kritikos teigė, kad šios praktikos atsisakė, o „Amazon“ – jog vartotojams suteiks galimybę uždrausti asmens duomenis naudoti žmogiškajai peržiūrai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.