Pasaulyje

2019.08.14 09:41

Pakistanas ragina JT Saugumo Tarybą surengti skubų susitikimą dėl Kašmyro

ELTA2019.08.14 09:41

Pakistanas antradienį paprašė Jungtinių Tautų sušaukti skubų Saugumo Tarybos susitikimą dėl stiprėjančios įtampos tarp Islambado ir Naujojo Delio.

„Dėl Indijos administruojamo Kašmyro regiono įsiplieskęs ginčas kelia grėsmę tarptautinei taikai ir saugumui“, – Pakistano užsienio reikalų ministras Shahas Mehmoodas Qureshis rašė laiške, skirtame JT Saugumo Tarybai.

Ministras taip pat teigė, kad Indijos sprendimas rugpjūčio 5 dieną panaikinti specialųjį Kašmyro statusą yra tik priemonė pateisinti abejotiną ir nepagrįstą teritorijos prijungimą prie Indijos.

„Ateityje laukia dar vienas pavojus – Indija gali išprovokuoti dar vieną konfliktą su Pakistanu tam, kad nukreiptų dėmesį nuo pastarųjų Indijos veiksmų okupuotoje Džamu ir Kašmyro teritorijoje“, – teigė S. M. Qureshis.
„Pakistanas nežada provokuoti konflikto. Bet Indija neturėtų šios pozicijos painioti su silpnumu, – rašė ministras. – Jei Indija renkasi dar kartą panaudoti jėgą, Pakistanas bus įpareigotas atsakyti gynyba – ir tai daryti visomis išgalėmis“.

S. M. Qureshis priminė Saugumo Tarybos pareigūnams, kad šie esą yra įpareigoti užkirsti kelią dar vienam Srebrenicos ar Ruandos genocido atvejui.

Indijos Vyriausybė praėjusią savaitę iš Indijos konstitucijos pašalino 370 straipsnį, kuris ginčytinam Kašmyro regionui garantavo autonominį statusą visose srityse, išskyrus užsienio reikalų, gynybos ir komunikacijos politiką. Šis Indijos žingsnis padalijo buvusią Džamu ir Kašmyro valstiją į dvi federacines teritorijas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt