Pasaulyje

2019.08.13 19:14

Jau penkias dienas Honkongo demonstracijos vyksta oro uoste

pasirodė policijos pajėgos
ELTA2019.08.13 19:14

Protestas Honkongo tarptautiniame oro uoste suintensyvėjo vėlyvą antradienį, kai prie įėjimo į terminalą pasirodė dešimtys policijos pareigūnų.

Tūkstančiai protestuotojų pastebėjo policijos pajėgas ir ėmė kartu skanduoti, ragindami pareigūnus „grąžinti per sekmadienio protestą policininko sužeistos merginos akį“. Protestuotojai taip pat švietė lazerinėmis rodyklėmis, kurios turėjo nukreipti policijos kameras. Po maždaug 15 minučių pareigūnai sugrįžo į savo transporto priemones ir paliko oro uostą.

Vienas iš judriausių pasaulyje oro uostų jau penkias dienas iš eilės yra demokratijos siekiančių demonstrantų protesto vieta. Pirmadienį tūkstančiams protestuotojų susirinkus į oro uostą, buvo atšaukti visi skrydžiai.

Antradienį ryte oro uosto darbas iš dalies buvo atnaujintas, vyko keleivių registravimas, tačiau apie pietus vėl pradėjo rinktis protestuotojai.

Susirūpinimą dėl padėties Honkonge išsakė ir Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas. Jis paragino abi puses atsitraukti, kad situacija netaptų dar labiau komplikuota.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt