Pasaulyje

2019.08.13 11:24

Kirgizijos eksprezidentas kaltinimas perversmo organizavimu: „jam reikėjo kraujo“

ELTA, BNS, LRT.lt2019.08.13 11:24

Buvęs Kirgizijos prezidentas Almazbekas Atambajevas, kuris praėjusią savaitę buvo sulaikytas savo paties rezidencijoje, siekė nuversti valdžią ir planavo pasikėsinimą nužudyti, tai antradienį pareiškė Kirgizijos saugumo pareigūnai.

„Jo tikslas buvo valstybės perversmas. Sakau tai oficialiai“, – per spaudos konferenciją sostinėje Biškeke sakė O. Opumbajevas.

„A. Atambajevui reikėjo kraujo. Pareiškiu tai atvirai. Jam reikėjo kraujo, kad galėtų surengti perversmą“, – tvirtino O. Opumbajevas.

Korupcija įtariamas eksprezidentas A. Atambajevas sulaikytas per didžiulę operaciją praėjusį ketvirtadienį. Pirmas bandymas sulaikyti buvusį prezidentą buvo nesėkmingas - trečiadienį surengtos operacijos metu kilo susirėmimai tarp A. Atambajevo šalininkų ir teisėsaugos pareigūnų, žuvo vienas specialiųjų pajėgų pareigūnas.

Kirgizijos generalinės prokuratūros atstovas Zamiras Beišekejevas šiandien papildė, kad „A. Atambajevas įtariamas smurtu prieš pareigūnus, taip pat masinių neramumų ir pasikėsinimo nužudyti organizavimu“.

O. Opumbajevas antradienį žurnalistams sakė, kad praėjusią savaitę per specialiųjų pajėgų šturmą A. Atambajevas asmeniškai šaudė į pareigūnus ir kad vieno specialiųjų pajėgų nario žūtis per šią operaciją buvo „ciniškas nužudymas“.

„Ekspertizė parodė, kad žuvusiam „Alfa“ būrio nariui buvo šauta į širdį. Šauta siekiant nužudyti. Be to, dar penki specialiojo būrio nariai buvo sužeisti. Jie patyrė sužalojimų skirtingose kūno vietose – rankose, pilve, petyje“, – sakė O. Opumbajevas.

„Tai rodo, kad tai buvo ciniškas nužudymas. Jis (A. Atambajevas) šaudė į mano vaikinus – tai žiauru, neleistina“, – kalbėjo pareigūnas.

Anot O. Opumbajevo, eksprezidento sulaikymo operacijoje dalyvavo 57 specialiosios paskirties būrio „Alfa“ nariai.

Jis informavo, kad dėl rugpjūčio 7–8 dienų įvykių Koi Taše tiriamos baudžiamosios bylos dėl masinių neramumų, chuliganizmo, nužudymo, pasikėsinimo nužudyti, grėsmės pareigūnui sukėlimo ar smurto pareigūno atžvilgiu, įkaitų paėmimo.

Operacijos A. Atambajevo rezidencijoje surengtos po to, kai buvęs šalies vadovas nepaisė trijų šaukimų atvykti į policiją apklausai.

Pasak O. Opumbajevo, buvęs šalies vadovas ruošėsi susirėmimams savo rezidencijoje, kurioje rasta daugybė įvairių ginklų, pavyzdžiui, snaiperiniai šautuvai, pistoletai.

Kirgizijos parlamentinis komitetas yra padaręs išvadą, kad A. Atambajevas, kuris šalies prezidento pareigas ėjo 2011-2017 metais, yra įsivėlęs į korupciją, piktnaudžiavimą valdžią, klastojimą ir kitus nusikaltimus. Pats A. Atambajevas kaltinimus neigia ir teigia, kad jie politiškai motyvuoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt